Ettore Bugatti- маестро швидкості та розкоші

Ettore Bugatti- маестро швидкості та розкоші

16.10.2022 Off By Garagepeppers

Етторе Арко Ісидоро Бугатті (1881-1947)- знаменитий італійський інженер-конструктор і промисловець, творець спортивних і гоночних автомобілів класу люкс.

В родині Бугатті були скульптори, архітектори, а батько Етторе- Карло займався ювелірним дизайном. Хлопець з дитинства долучався до світу прекрасного, а згодом закінчив Академію мистецтв у Мілані. 

Та справжньою пристрастю і головною справою всього життя Бугатті стали автомобілі, які зрештою так само прекрасні, як і будь-який із творів справжнього мистецтва. 16-річним Етторе найнявся в автомобілебудівну фірму, яка займалася проектуванням та випуском гоночних авто. А свій перший автомобіль Бугатті сконструював у 19 років, за що був нагороджений золотою медаллю на виставці в Мілані в 1901 році


Эрнест Фредерик (Ernest Friederich)- заводський гонщик та “права рука” Етторе Бугатті за кермом Bugatti Type 13. Photo: Internet.

Технічної освіти Етторе Бугатті не отримав, та при цьому– був інженером «від Бога». Впродовж декількох років він працював у Німеччині, займаючись конструюванням двигунів внутрішнього згоряння, а в 1909 році відкрив в Ельзасі власну автомобілебудівну фірму, яка спеціалізувалася передусім на виробництві гоночних автомобілів. 

А перший гоночний успіх прийшов в 1921 році, коли п’ять моделей Bugatti прийняли участь в гонці Voiturette в Брешії й заяняли перші чотири місця. Всі ці авто викупили в подальшому учасники гонки. Компанія вже мала на той час репутацію ведучого виробника гоночних авто в Європі.

Швидко марка «Bugatti» зажила слави серед мільйонерів, аристократів і артистичної богеми. З’являлися перші шосейні дороги, а разом із ними – попит на спортивні автомобілі. До речі, саме на «Bugatti» у вересні 1927 року загинула танцівниця Айседора Дункан, коли її довгий червоний шарф намотався на колесо.

Найуспішніша гоночна Bugatti Type 35. Photo: Pinterest.

Свій останній гоночний автомобіль «Bugatti-50b» з двигуном об’ємом 4739 куб.см і потужністю 470 к.с. (згодом він встановлювався на літаки) Етторе Бугатті сконструював у 1939 році.

Bugatti 59/50. Photo: Internet.

Помер знаменитий конструктор через два роки після закінчення Другої світової війни. Європа була зруйнована і, навіть, найбагатшим клієнтам було не до нових елегантних авто. Фірму викупили конкуренти й одразу ж «задушили». З 1998 року марка «Bugatti» належить концерну Volkswagen AG.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM