Джан Паоло Даллара- щоб я зробив інакше

Джан Паоло Даллара- щоб я зробив інакше

12.02.2021 Off By Garagepeppers

Це переклад оригінального інтерв’ю, що дав Джан Паоло Даллара інтернет- виданню Car and Driver в 2018 році. Інтерв’ю не нове, але цікаве, з точки зору автоісторії , відносин видатного інженера з Енцо Феррарі, Феруччо Ламборгіні та Коліном Чепменом.

Ви вивчали авіатехніку, а як це перетворилось на роботу в Ferrari?

Даллара: Я навчався в університеті, і за кілька місяців до закінчення навчання Феррарі проводив кілька випробувань в аеродинамічній трубі Міланської Політехніки. Енцо Феррарі запитав у професора чи є молодий чоловік, який може допомогти. Професор запитав, чи цікаво це мені. Звичайно ж, якщо ви італієць і Феррарі запитує про це- то це мрія.

Як склалися Ваші стосунки з Енцо Феррарі?

Даллара: Він був на самій вершині, а я внизу і тому я не можу сказати, що ми контактували безпосередньо. Памятаю, він об’їзд жав фабрику кожного вечора і в нього була ручка з фіолетовими чорнилами. А я залишив на робочому столі в безладі багато паперів. Він залишив мені записку на робочому столі- “Будь ласка, більше порядку на своєму столі!”.

Ви покинули Ferrari й перейшли до Maserati?

Даллара: Це було не дуже добре. Справа в тому, що мені потрібно було ще багато чому навчитись, але я прагнув автоперегонів. У Ferrari я був молодшим співробітником і єдиним способом попасти на автоперегони було- “купити квиток”. А в Maserati мені запропонували роботу в гоночній команді і я відразу погодився. В Maserati я відразу приступив до участі у надзвичайно цікавих проектах, таких як Tipo 63.

Тоді чому Ви перейшли в Lamborghini?

Даллара: В Maserati з’явились фінансові проблеми і вони припинили гоночну програму. А Феруччо Ламборгіні саме в цей час шукав людей. Перше, що я запитав в нього, чи будете ви приймати участь в перегонах. І він сказав мені- так! І я вірю, що він хотів перемагати, а компанія була дуже зайнята розробкою цивільних автомобілів.

В якості технічного директора Ви були одним з команди розробників Miura. Чи виникли проблеми з прийняттям такого радикального рішення, щодо середньомоторної компоновки?

Даллара: Ну, багато в чому це все ж був простий вибір. У Ford вже був GT40, з такою компоновкою, який продемонстрував весь свій потенціал. А Lamborghini завжди хотів мати автомобіль більш просунутий ніж Ferrari. Саме тому його перший автомобіль з передньомоторною компоновкою мав чотири а не два розподільчих вали. Але цього не вистачало. Ferrari біла відомою і їх GT був визнано найкращим. Тож Фуруччо Ламборгіні захотів чогось більш досконалого і ми запропонували це. Він негайно прийняв пропозицію.

Ви були задоволені автомобілем?

Даллара: Форма була фантастичною. Найбільшою частиною успіху потрібно завдячити дизайну Бертоне. Однією помилкою були лише шини, які мають однакові розміри спереду і ззаду, хоча машина має більшу частину ваги саме в задній частині. Ми думали: “А якщо у вас прокол?” Спереду було просто місце для невеликої запаски. Автомобіль поводив себе на межі можливого.

Після періоду з De Tomaso ви заснували власну компанію, будуючи гоночні шасі для інших замовників. Так було і з Ferrari 333 SP?

Даллара: Так, Феррарі запитав мене, чи готові ми виконати проект такого типу, ну і звісно, ​​моя відповідь була так. Паперів не було, лише потиск рук. Це був справжній успіх, і, хоча ми й були в тіні Ferrari, був один водій, Енді Еванс, який також мав команду в Інді-лізі. Й коли відбувся розкол [між CART та IRL], він запропонував організаторам IRL: “Чому б вам не поїхати в Dallara і не подивитися, чи готові вони будувати машини?”

А як щодо Dallara Stradale?

Даллара: Ми кілька разів починали роботу над цим проектом, але завжди було щось важливіше- замовник хотів, щоб ми щось зробили- і це мало пріоритет. Три- чотири роки тому я зрозумів, що зараз чи ніколи. Мені було близько 80 років, я не міг чекати.

Dallara Stradale

Чи Ви пишаєтесь більше Stradale чи Miura?

Даллара: Stradale – це автомобіль, який я завжди хотів робити, щоб зробити його легким і надзвичайно простим. Моїм ідеалом завжди був Lotus Seven. Колін Чепмен був моїм героєм.

Більше ніж Енцо Феррарі та Феруччо Ламборгіні?

Даллара: Так, як інженер. Я думаю, що він був найкращим. Я пам’ятаю, коли він прийшов до мене в гості з Джимом Кларком. Буквально два дні тому я знайшов стару фотографію, яку зробив, коли вони прийшли подивитися на Міуру. Чапмену сказав, що йому це сподобалосью

Про що Ви шкодуєте?

Даллара: Помилкою, яку я зробив занадто багато разів, було недооцінка конкуренції. Я пам’ятаю, коли ми робили свій перший автомобіль Формули 3000, ми використали свій перший аеродинамічний тунель і порівняли результати з March, який на той час був переможцем. Наші результати були набагато кращими, тому ми й були щасливі. Але ми не врахували, що в березні все зміниться. Легко повірити взимку, що ти будеш найкращим, але тоді важко відновитись, коли цього не станеться. Працюйте більше взимку- це дозволить уникнути багатьох проблем!

The article has been translated based on the content of Car and Driver. We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language. We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article. If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM