Джованні Мікелотті- один з найбільш значущих автодизайнерів 20 століття

Джованні Мікелотті- один з найбільш значущих автодизайнерів 20 століття

25.08.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Джованні Мікелотті (Giovanni Michelotti) народився 6 жовтня 1921 року в Турині, Італія. Він був одним з найбільш значущих дизайнерів 20 століття в історії автомобільної промисловості. Його внесок помітний в автомобілях таких відомих марок як Ferrari, Lancia, Maserati та Triumph.

Як тільки Джованні народився його батько вже очолював моторний завод в Турині, тому з ранніх років хлопчик був в оточенні автомобільного бізнесу.

Покинувши вуз в 16 років Джованні влаштувався учнем в майстерню кузовів Stabilimenti Farina і, хоча він виконував чорнову роботу, таку як вішати креслярські листи на дошку, іноді йому вдавалося самому щось намалювати і незабаром його роботи були оцінені. Його перший проект на замовлення був корпус для Lancia Astura в 1938 році, на жаль, його так і не побудували.

Alfa Romeo 6C 2500 1947 року

Справи поліпшувалися, і після Alfa Romeo 6C 2500 1947 року й деяких поліпшень Talbot T-26 Джованні був був настільки мотивований, що заснував свою незалежну студію Studio Technico e Carrozzeria G. Michelotti.

Джованні Мікелотті за роботою

Правда на початку він працював зі своєї квартири в Турині. Це був 1949 рік і він в якості фрілансера працював на різні дизайнерські ательє, включаючи знамениті Bertone, Ghia, Allemano, Vignale. Однією з ранніх робіт молодого майстра була Ferrari 166. Загалом Джованні працював над дизайном 192 машин марки!

Ferrari 166

Та справжня популярність прийшла до Джованні Мікелотті, коли до нього прийшов Бріггс Каннінгем і попросив взяти участь в проектуванні його C3 Coupe.

Бріггс Каннінгем та C3 Cunningham

На момент смерті Джованні налічується більше 1200 автомобілів в розробці яких він взяв участь. Але не можна назвати точну кількість, так як через сором’язливість характеру далеко не всі його креслення носять ім’я свого творця.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM