Iso Grifo Bizzarrini A3/C- іконічний італійський спорткар

Iso Grifo Bizzarrini A3/C- іконічний італійський спорткар

04.08.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Мабуть, лише обраним автовиробникам вдавалося так тонко поєднати смаки шанувальників спорткарів, як це зробив Bizzarrini з Iso Grifo A3/C.

Народження легенди Bizzarrini Iso Grifo A3/C

Після закінчення в 1953 році навчання в якості інженера, Джотто Біззарріні приєднався до Alfa Romeo. До 1957 року він отримав роботу в Ferrari, де очолював розробку експериментальних версій автомобілів класу GT і інших спорткарів. Ferrari 250 TR, 250 GT SWB, і 250 GTO – все це роботи Біззарріні і його команди.

Після гучного скандалу з Енцо Феррарі Джотто Біззарріні, покинув Ferrari в 1961 році (тоді також звільнились Карло Чіті та Романо Тавоні). Після цього він організував свою фірму Autostar, першими клієнтами якої і були Iso та Lamborghini. Для них компанія Autostar проектувала двигуни та шасі.

Bizzarrini як автомобільний бренд народився, коли засновник Iso- Ренцо Ріволта і Джотто Біззарріні вирішили розділитися в 1964 році. Заснована Джотто Біззарріні в 1964 році компанія проіснувала всього до 1969-го, і дала людству відразу три причини для захоплення. Шикарний 1900 GT Europa, гоночний P538S з двигуном V8 і приголомшливий 5300 GT – всі вони разом втілилися в шедевр з ім’ям Bizzarrini A3/C. С- означає “Competizione” (змагання).

Iso Bizzarini A3C

Завдяки безперервному розвитку, Bizzarrini A3/C в кінцевому підсумку переріс у всесвітньо відомі Bizzarrini 5300 Strada і 5300 Corsa. Простіше кажучи, A3C став зародком легендарної італійської марки і гоночної команди.

Iso Bizzarini A3C

A3/C була збудована на вкороченому шасі Iso Rivolta та мала двигун Corvette V8.

Iso Bizzarini A3C

Вартість Iso Grifo Bizzarrini A3/C

В січні 2021 року на аукціоні MECUM Auction цінник стартував від 1 млн 300 тис. доларів США.

Більше інформації про Iso Bizzarrini

Рекомендуємо вам до прочитання книгу Річарда Хеселтайна (Richard Heseltine)- “Iso Bizzarrini: The Remarkable Story of A3/C 0222”.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щіро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM