Deus ex Machina- це не тільки кастомні байки

Deus ex Machina- це не тільки кастомні байки

20.09.2018 Off By Yurii Vyhranenko

Deus ex Machina- дослівно “Бог з машини”. В античному театрі так називали божество, яке несподівано з’являлося на сцені за допомогою будь-якого механізму і вирішувало всі проблеми персонажів. Засновник компанії  Deus ex Machina- Дейр Дженнінгс (Dare Jennings) вкладає в цю фразу свій сенс, прирівнюючи створення замовних мотоциклів до справжнього мистецтва

Одну з найвідоміших кастом- майстерень світу заснував Дейр Дженнінгс в Австралії- співзасновник незалежного рекорд-лейбла Phantom Records і екс-власник бренду Mambo, відомого одягом для серферів.

«Все почалося з бренду Mambo, який я продав в 2000 році. Потрібно було рухатися далі. Мене приваблює процес створення нових брендів і культур. Завжди було цікаво дізнатися, чи зможу я сформувати культуру всередині стилю, який відрізняється свіжістю і оригінальністю ».

Dare Jennings

Дейру йшов уже шостий десяток. У його молодості серфінг не був чимось особливим, він просто займався їм поряд з іншими речами. Об’єднавши серфінг з мотоциклами і мистецтвом, Дженнінгс створив новий культурний феномен – Deus.

Як і всі подібні стартапи, Deus Ex Machina розпочала свою діяльність в гаражі Дженнінгса в Сіднеї. Кошти від продажу Mambo бізнесмен вклав в новий проект.Завдяки залученню досвідчених майстрів, вже до 2008 року байки з логотипом Deus стали популярними, в тому числі серед голлівудських знаменитостей.

Deus ex Machina, беззаперечно, одна з найвідомішим кастомних мотомайстерень світу. Але славу та визнання вона отримала не тільки завдяки байкам.

Зараз компанія Deus Ex Machina випускає одяг, мотоекіпіровку, велосипеди та дошки для серфінгу, але фокусується на створенні замовних байків і кит-наборів. При цьому продаж одягу приносить найбільший прибуток, дозволяючи займатися виробництвом кастомов, яке буває збитковим.

“Саме тому ми робимо одяг. Ми будуємо мотоцикли для багатих людей і продаємо футболки для всіх інших. В іншому випадку ми б збанкрутували”.

Dare Jennings
Deus Ex Machina

Deus Ex Machina не забувають про свої витоки, сприяючи розвитку кастом-культури. Дженнінгс і компанія черпають натхнення в гоночних мотоциклах 1970-х, призначених для флет-треків, серфінгу і просто вінтажних байках.

Головні кастом-білдери Deus Ex Machina – це Майкл «Вули» Вулевей і Джеремі Таган. Перший очолює каліфорнійське відділення Deus. Рейсер, серфер і майстер кастомайзинга, він буквально виріс на мотоциклі поряд з гоночними трасами Лагуна Сека і Сірс Поінт. Майкл особисто знайомий з легендами мотоспорту Мертом Лоувіллом і Кенні Робертсом, а вершиною його 10-річної кар’єри гонщика став виступ в класі 250GP.

У 2008-му Майкл приєднався до Deus Ex Machina, з того часу побудувавши байки для таких знаменитостей, як Орландо Блум, Райан Рейнольдс, Брюс Спрінгстін і Біллі Джоел. «Я щасливий, що можу проектувати і будувати мотоцикли, які надихають мене», – говорить Вулевей. У своїй роботі Майкл не використовує дизайнерський софт і 3D-принтери. Всі ескізи майбутньої моделі він робить олівцем на папері, встигаючи створювати до дев’яти мотоциклів на рік.

“Майкл – це справжній ремісник”

Billy Joell

Другою людиною, відповідальним за кастоми Deus, є Джеремі Таган на прізвисько «Француз». Він народився в містечку Ансі, Франція. Крім мотоциклів, Джеремі захоплюється серфінгом і сноубордом. На рахунку у Тага безліч моделей, включаючи кастом The French Connection, який він побудував для свого земляка – райдера MotoGP Ренді де Пунье.

У портфоліо Deus налічується 125 мотоциклів: кафе-рейсери, дьорт-трекери, боббер і інші кастом-байки. Кожен проект унікальний, але всіх їх об’єднує цілісний лаконічний дизайн і перевірені технічні рішення. Хлопці з Deus використовують високоякісні комплектуючі світу мотоіндустрії. 

Deus працюють з донорами Kawasaki W800 і W650, H-D Sportster, Yamaha SR і XJR1300, байками BMW, Honda, Triumph і іншими. Оригінальні фішки кастомів від Deus – знімні кріплення для дошок для серфінгу, стильні коляски, товсті шини для катання по пляжу.

Deus Ex Machina – вже давно не кастом-майстерня, навіть дуже крутого рівня. Це справжня екосистема. Сучасні резиденції компанії – це цілі комплекси для фанатів кастомів, серф і просто стильних речей. Наприклад, до відділення Deus Ex Machina на острові Балі входять майстерня для мотоциклів і серфбордінгу, бар, магазин одягу, фотостудія, арт-галерея, тату-салон, перукарня, сцена для концертів і навіть хаф-пайп для скейтбордингу. 

Дейр Дженнінгс трансформував Deus Ex Machina в культурний феномен зі своїм стилем, іміджем і відчуттям свободи. Він побудував
потужний механізм, маючи представництва в Індонезії, Японії, Лос-Анджелесі та Мілані.  Deus постійно розширюється, захоплюючи нові території. Майстерність кастомайзеров в рамках такого глобального братства дозволяє створювати унікальні і по-справжньому красиві мотоцикли.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM