Команда “нюхачів”- важлива ланка в розробці автомобілів Audi

Команда “нюхачів”- важлива ланка в розробці автомобілів Audi

21.03.2023 Off By Garagepeppers

Нюх— це одне з найважлівиших органів відчуття людини.  Настільки, що його називають одним із наймасштабніших і тісно пов’язаних із спогадами та смаком.

Нюх- це одне з найважлівиших органів відчуття людини.  Настільки, що його називають одним із наймасштабніших і тісно пов’язаних із спогадами та смаком. Автовиробникам важливо правильно розпізнавати запахи, оскільки найменший неприємний запах в автомобілі може переслідувати їх все життя. Можливо, саме тому в Audi працює ціла команда вчених.

З 1985 року група спеціалістів Audi, так звана «Команда носа» старанно працює, щоб переконатися, що наука про запахи була і залішається актуальною та дуже важливою і в такій справі, як випуск автомобілів. Їх мета була проста— переконатися, що автомобілі Audi не виділяють неприємних запахів у салоні. Це означає, що транспортний засіб не має різкого хімічного запаху, щойно зійшов з лінії, і не буде смердіти в майбутньому, як мокрий пес, коли ви відкриваєте двері спекотного літнього дня.

Зробити це не так просто як здається на першій погляд. Адже це просто повісити освіжувач повітря на дзеркало заднього виду. Вчені Audi знають, що неможливо мати автомобіль без запаху, тому замість того, щоб намагатися маскувати запахи, вони прагнуть до того, щоб матеріали та хімікати, які використовуються під час виробничого процесу, були максимально нейтральними. Якщо шкіра пахне риб’ячим жиром або килимки пахнуть цибулею, команда відправляє продукт назад до проектувальників.

Audi nose team

Один із хіміків Audi, Хайко Люсманн-Гейгер, з початку 2000-х років очолює групу з п’яти осіб, що займаються саме нюханням, у Баварському центрі якості Audi. Він пояснив, що комфорт транспортного засобу є «пірамідою», зазначивши, що запах, який виділяє автомобіль, є однією з найважливіших характеристик комфорту.
«На вершині цієї ієрархічної піраміди знаходиться добробут клієнта, а в основі — запах», пояснює Люсман-Гейгер. «Якщо клієнта дратує запах, він більше не буде правильно сприймати всі інші позитивні властивості комфорту автомобіля. Його надто дратує стрес, викликаний запахом».

Потім запахи оцінюються за шкалою від одного («без запаху») до шести («нестерпний»). Скло, кераміка та метали часто оцінюються як одне ціле, оскільки вони є основними компонентами транспортного засобу. Інші матеріали повинні мати оцінку нижче чотирьох («подразнююча»), щоб пройти тест на нюхання.

Audi заявляє, що також випадковим чином забирає серійні автомобілі в лабораторію, щоб переконатися, що транспортні засоби не починають виділяти неприємні запахи після того, як вони залишають виробничий цех чи залу автосалону. Якщо запах починає з’являтися, команда оцінює, чи щось змінилося у виробничому процесі, чи постачальник деталей використовує нові матеріали. 

Audi не єдиний автовиробник, який тестує свої авто на запахи. Це важлива частина виробництва автомобілів багатьох виробників. Тож наступного разу, коли ви будете сідати у власний автомобіль, сильно вдихніть повітря та спробуйте уявити, що він тильки зійшов з конвеєра. А потім подякуйте хімікам, завдяки яким це все стало можливим.

Цитата

Frederick Henry Royce

“Прагніть до досконалості в усьому, що ви робите. Беріть краще з того, що існує, і зробіть краще. Якщо кращого не існує, створіть його.”

Frederick Henry Royce

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM