Як працює секвентальна коробка перемикання швидкості

Як працює секвентальна коробка перемикання швидкості

25.09.2018 Off By Garagepeppers

Еволюція механічної коробки передач привела до винаходу цілого ряду типів трансмісій, які в тій чи іншій мірі спрощували водієві керування автомобілем.

 Важливим кроком став винахід автоматичної коробки передач. Вона з часом змінювалась і удосконалювалась, дозволяючи водієві взагалі не замислюватися про те, коли і як потрібно перемикатись на потрібну передачу.

Але і механічна трансмісія не залишилася без уваги інженерів- її теж постійно модернізували і модифікували. Одним з результатів таких досліджень стала секвентальна коробка передач (sequential manual gearbox). Це такий тип трансмісії в якій її передачі можна включати тільки в суворій послідовності: вгору для підвищення передачі, вниз – для пониження.

Принцип роботи секвентальної трансмісії

Як я зазначив вище, цей тип КПП побудований на базі звичайної механічної трансмісії. Її основна відмінність полягає в тому, що замість косозубих в секвентальній КПП застосовують прямозубі шестерні. В секвентальній трансмісії відсутня педаль зчеплення. Роль педалі зчеплення виконує електронний блок управління. Передачі в секвентальній КПП перемикаються за допомогою гідравлічного механізму. Все це в значно (до 150 мілісекунд) скорочує швидкість перемикання передач. Ця її якість надзвичайно важлива для спортивних автомобілів. Саме на спортивних авто найчастіше використовують секвентальну КПП.

Саме коробка передач з секвентальним механізмом монтується на гоночні боліди, які беруть участь у Формулі 1 та інших автоперегонах. 

Але і на “цивільних” автомобілях не один десяток років застосовується секвентальний механізм перемикання передач. 

Плюси і мінуси секвентальної коробки передач

До позитивних сторін секвентальної трансмісії відноситься відсутність педалі зчеплення, що важливо для водіїв-новачків (якщо говорити про використання цього типу трансмісії на серійних автомобілях).

Другим позитивним фактором селективної КПП вважається швидкість перемикання передач, яка вище ніж у класичних автоматичної і механічної трансмісій.

Третім плюсом цієї коробки передач є економічність. Це завдяки скороченням часу перемикання передач.

Четвертий важливий аспект- вибір з двох режимів перемикання передач: автоматичний або механічний. Для такої секвентальної трансмісії характерна наявність підрульових «пелюсток» (або кнопок), за допомогою яких водій і перемикає передачі. Це дозволяє не відривати рук від керма під час руху.

Ну звичайно секвентальна КПП має і свої мінуси. Справа в тому, що сам гідравлічний механізм нестійкий до зносу і при їзді під великим навантаженням схильний до частого виходу з ладу. На спортивних автомобілях, де навантаження дуже високі, таку коробку часто перебирають після кожної другої гонки. Для секвентального типу коробок, що використовуються на серійних автомобілях (BMW M3, M5, Mercedes-Benz C-Class), звичайно характерний більш високий ресурс. Адже вони не відчувають таких перевантажень.

ЦИТАТА

Henry Ford

“Пам’ятай, що Бог створив людину без запасних частин.”

Henry Ford

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM