Джан Паоло Даллара- конструктор гоночних болідів

Джан Паоло Даллара- конструктор гоночних болідів

12.10.2018 Off By Yurii Vyhranenko

Джан Паоло Даллара (Gian Paolo Dallara)– один з найвідоміших  конструкторів в історії автомобільної індустрії, а в особливості індустрії автоспорту. Сьогодні я розповім про найвідоміші факти його життя, в конексті його творінь для автоспорту та автоіндустрії в цілому.

Всього 24 роки і вже в Ferrari

“В Ferrari завжди вишукували молодих інженерів, які прагнули впровадити свіжі ідеї та інноваційні методи.”

Gian Paolo Dallara

В Ferrari Джан Паоло Даллара працював над 250 GTO та 330, але після вісімнадцяти місяців роботи він покинув компанію. Як пояснює він сам, його тягнуло на гоночний трек. Тягнуло бажання разом з колегами Джотто Біззарріні (Giotto Bizzarrini), Карло Читі
(Carlo Chiti), та Джуліо Альфіері (Giulio Alfieri) розібратись в премудрощах перегонів.

Наступна зупинка- Maserati

Наступною зупинкою Даллара була Maserati. Там він працював над Birdcage і Cooper-Maserati. Знову ж таки, це був досить короткий термін, що закінчився в 1963 році (Maserati забракло коштів для подальшого розвитку цих напрямків).  Зате перебуваючи в Модені, Джан Паоло Даллара знайшов нових друзів- Брюса МакЛарена (Bruce McLaren), Роджера Пенске (Roger Penske ) та Джима Хола. Остнній за словами самого Даллара практично переосмислив аеродинаміку гоночного автомобіля, визначивши тягову силу, як вирішальний динамічний елемент.

В 27- головний конструктор Lamborghini!

Lamborghini_miura
Lamborghnini Miura. Photo: Internet.

Так, це саме він Джан Паоло Даллара конструював знамениту модель Miura (початковий задум дизайну Джуджаро та повне завершення Гандіні).

“Це був перший значимий автомобіль, який я проектував. Тоді я й гадки не мав, як багато чого ще не знаю, я був сповнений ентузіазму – можливо, сьогодні б мені не вдалося цього зробити, тому що я боявся б припуститися помилки!”

Gian Paolo Dallara  про роботу над Lamborghini Miura

Гонки

В 1969 році Даллара починає конструювати гоночні авто для Френка Уільямса, а в 1972-м засновує вже власну компанію Dallara Automobili.

Справжню славу Далларі принесли машини для молодших гоночных серій (в першу чергу для F3).  На сьогоднішній день компанія  Dallara конструює гоночні авто для різноманітних серій серій, включаючи GP2 та IndyCar.

Час від часу компанія продовжує співпрацювати й з командами F1. З 1988 по 1992 роки шассі Dallara використовувала команда BMS Scuderia Italia  (Андреа де Чезаріс та Юркі-Ярви Лехто по разу піднялись на подіум).

Dallara Automobili бралась також за створеня болідів F1 для Honda та Midland (по різним причинам так і не прийняли участі в гонках).

Загалом Dallara Automobili працювала також на: Audi, Ferrari, Honda, KTM, Lancia, та Toyota.

В 2010 році Dallara зконструювала шасі для Hispania Racing F1 Team. А сьогодні машини Dallara використовує Haas F1 Team (під керівництвом технічного директора Haas F1 Team Роба Тейлора).

Болід VR 18 зразка 2018 року, команди HAAS F1 Team. Photo: Haas f1 Team.

80 років- ще не вік для спокою

Gian Paolo Dallara. Photo: Internet.

“Мені пощастило, тому що навколо мене працює багато молодих людей, їх пристрасть і енергія передаються й мені.”

Gian Paolo Dallara 

Не зважаючи на вік (понад 80 років) Джан Паоло Даллара все так як і раніш сповнений ентузіазму до свого захоплення- побудови гоночних автомобілів, яке переросло у справу всього його життя.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM