Aixam Mega Track. Суперкар та всюдихід- 2 в одному.

Aixam Mega Track. Суперкар та всюдихід- 2 в одному.

07.02.2020 Off By Garagepeppers

Історія народження Aixam Mega Track

Звучить парадоксально, але найбільше повнопривідне купе в світі розробив і випустив найбільший в світі виробник мікрокарів, французька компанія Aixam.

Сама компанія почала свою роботу в 1987 році з випуску машинок розміром менше Смарта і з двигунами потужністю близько 20 кінських сил. На таких машинках можна кататися по Європі не маючи прав і не дивно, що власник компанії Жорж Блен став мультимільйонером, так як в рік вдавалося продавати по 15-20 тисяч автомобильчиков вартість близько 15 тисяч доларів!

Ну а будь-який виробник автомобілів, нехай навіть таких крихітних, має неабиякі амбіції і хоче показати свої можливості світу. Він прагне збудувати автомобіль, який буде виділятися своєю концептуальністю і який надовго залишиться в умах людей і про який будуть писати статті навіть двадцять років по тому-).

Тож така ідея прийшла пану Блен ще в 87-му році і дуже міцно засіла в його голові. Через кілька років він відкриває підрозділ Mega, який повинно було займатися створенням спортивних автомобілів. В компанію було запрошено молодих, талановитих та амбітних інженерів. Блен інвестував мільйони доларів на розробку і створення автомобіля, який стане відомим як Aixam Mega Track.

В дев’яностих неймовірною популярністю користувався марафон “Париж-Дакар”, де потужні спортивні автомобілі пересувалися по пустелі, так і зародилась ідея створення автомобіля, який зможе швидко пересуватися не тільки по асфальту, але і по бездоріжжю.

Технічні параметри Aixam Mega Track

Довжина- 5 метрів. Ширина- 2028 мм. Висота 1400 мм. Масса 2280 кілограмів. Двигун- знаменитий 6-й літровий Mercedes V12, потужністю- 395 кінських сил, взятий з W140 (S 600) і встановлений ззаду! Коробка 4-х ступінчастий автомат. Повний привід. Розгін до 100 км/ год- 5, 4 секунди, а максимальна швидкість- 250 км/ год.

Aixam Mega Track
Aixam Mega Track. Один з 5 виготовлених.

Шасі- це монументальна конструкція зі зварених сталевих листів власного дизайна та виробництва. Всередині встановлено трубчастий каркас безпеки. Спереду та ззаду встановлено потужні підрамники до яких кріпились всі агрегати.

Aixam Mega Track 1992
Aixam Mega Track, 1992 року випуску

Основна фішка цього авто- це складна пневматична підвіска. Вона дозволяла змінювати дорожній просвіт від 20 до 31 сантиметра за кілька секунд. Це перетворювало Aixam Mega Track з суперкара у всюдихід. В 2000 році Aixam Mega Track зайняв друге місце і ралі Dakar.

Aixam Mega Track 1992

Доля суперкара Aixam Mega Track

Всього було збудовано лише 5 екземплярів в період з 1992 по 1995 рік. І ціна за штуку на момент випуску становила- 400 тис. доларів. На момент написання статті один автомобіль сріблястого кольору знаходиться на заводі, один- синього кольору- зареєстровано в Франції, сірого- в Монако, та ще два в Росії (вишневий та синій).

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM