Справжній Demon- Dodge Challenger SRT!

Справжній Demon- Dodge Challenger SRT!

01.02.2020 Off By Yurii Vyhranenko

Сьогодні мова піде про справжнього автомобільного демона- Dodge Challenger SRT Demon. Так автомобіль випущений ще в 2017, але дуже цікавий. Тай тираж обмежений- не більше 3300 екземплярів.

Купе Dodge Challenger SRT Demon- це найшвидший серійний автомобіль у світі при розгоні до 97 км / год – 2,3 с! Також цей Dodge немає рівних в заїздах на чверть милі. Відстань 402 метра дорожній дрегстер долає за вражаючі 9,65 с. Плюс на старті прискорення досягає 1,8 g, що, більше, ніж у будь-якої серійної машини.

І це ще не всі досягнення. Challenger SRT Demon став першою в світі конвеєрною моделлю, яка при старті відриває передні колеса від землі. Так зване “wheelie” триває 89 см, що відзначено в Книзі рекордів Гіннесса.

Dodge Challenger SRT Demon

Під капотом Демона з повітрозабірником Air-Grabber (найбільший в індустрії, площа – 45,2 квадратних дюйма або 0,03 м²) знаходиться найбільш потужний V-подібний восьмициліндровий двигун з тих, що коли-небудь ставилися на масл-кари. Віддача- запаморочливі 852 к.с. і 1044 Н • м! Компресорний мотор 6.2 запозичений у Challenger SRT Hellcat, але інженери встановили більш продуктивний приводний нагнітач з робочим тиском один бар (було 0,8), інсталювали два паливних насоса замість одного і збільшили обсяг системи впуску. Додатково агрегату відрядили поліпшені газорозподільний механізм, систему уприскування мастила, а також посилені поршні і шатуни

Dodge Challenger SRT Demon-HEMI
Двигун HEMI в Dodge Challenger SRT

Пікові потужність і крутний момент двигун видає тільки при замовленні опціонального блоку управління мотором Direct Connection і наявності в баку гоночного бензину з октановим числом понад 100. А взагалі, у Демона кілька варіантів потужності ключа запалювання. Наприклад, базовий чорний обмежить віддачу 500 силами, а червоний ключ підвищить цю планку до 808 «коней» і 972 ньютон-метрів. Крім того, з’явилися технології SRT Power Chiller (охолодження повітря в нагнітачі за допомогою хлодагенту кондиціонера) і After-Run Chiller (вентилятор і насос охолоджуючої рідини працюють навіть при заглушеному моторі).

Dodge Challenger SRT Demon
Dodge Challenger SRT Demon

Карданний вал виконано з високоміцної сталі, а його товщина збільшена на 20 мм. Також американці армували диференціал, корпус якого зроблений з термостійкого алюмінієвого сплаву А383. Задні півосі з високоміцної низьколегованої сталі тепер товщі в діаметрі.

Інтер'єр Dodge Challenger SRT Demon
Інтер’єр Dodge Challenger SRT Demon

Задньопривідний SRT Demon оснащується восьмідіапазонним «автоматом» ZF 8HP90, як у Hellcat, але інженери посилили гідротрансформатор і зменшили час його блокування. На особливу увагу заслуговує унікальний лаундж-контроль TransBrake, при активації якого блокується вихідний вал коробки передач. Автомобіль стоїть на місці без використання педалі гальма. Система дає можливість підняти обороти до 2350 об/ хв і стартувати за допомогою підрульових пелюсток, що зменшує час реакції на 30%. Якнайшвидше зриватися з місця допомагає і функція Torque Reserve, яка починає працювати з з 950 об/ хв. Ця система оптимізує подачу палива і запалювання, а також перекриває байпасний клапан, підвищуючи тиск компресора.

Стандартні сидіння оброблені тканиною, але за додаткову плату клієнту запропонують оббивку шкірою або комбінований варіант зі шкіри та алькантари. У мультимедійну систему Uconnect вбудовано просунутий комплекс телеметрії Performance Pages, через який водій отримує інформацію з численних датчиків.

Dodge Challenger SRT Demon

Легкосплавні колеса взуті в шини Nitto NT05R розмірністю 315/ 40R18, призначені як для дрег-рейсингу, так і для доріг загального користування. Подібні покришки ставляться на серійний автомобіль вперше. До речі, у цих шин площа контакту на 15% більше, ніж у коліс Хеллкета.

Dodge Challenger SRT Demon

Доступні три режими руху: Auto, Drag або Custom. При їх зміні змінюються настройки силового агрегату, акселератора, підвіски, системи стабілізації.

Dodge Challenger SRT Demon-1
Dodge Challenger SRT Demon

Dodge Challenger SRT Demon випускають на заводі в Онтаріо. Всього випущено 3300 автомобілів, з яких в США залишаться три тисячі. Решта триста дістануться канадському ринку. Всім клієнтам, які купили купе, отримували сертифікат на цілий день в школу водіння колишнього гонщика Формули-1 Роберта Бондуранта.

Базова версія навряд чи підійде для повсякденної експлуатації, проте за доплату можна буде повернути відсутні сидіння (по долару за переднє пасажирське і задній диван), встановити 900-ватну «музику» Harman/ Kardon, опалення і вентиляцію передніх крісел, шкіряну оббивку і люк з електроприводом.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM