Formula-1 прагне стати вуглецево-нейтральною до 2030 року

Formula-1 прагне стати вуглецево-нейтральною до 2030 року

08.08.2022 Off By Garagepeppers

Formula-1 прагне стати вуглецево-нейтральною до 2030 року й покладатиметься на 100% екологічне паливо. Спортивні команди разом із партнерами розробляють паливо, яке буде представлено до сезону 2026 року, коли має бути також представлена ​​нова конструкція силового агрегату.

Процес розробки та переходу вже розпочався, оскільки в сезоні 2022 року автомобілі працюють на паливі E10, яке складається з 10% відновлюваного етанолу, а решта – традиційного викопного палива.

Головний технічний директор F1 Пет Саймондс/ Pat Symonds очолює команду, якій доручено розробити 100% екологічне паливо. Основні партнери включають організацію автоспорту, FIA, а також Aramco, національну нафтову компанію Саудівської Аравії та головного спонсора Формули-1.

Важливо те, що паливо розробляється з метою його виробництва в кількості, достатній для забезпечення більшості автомобілів у всьому світі. Але замість того, щоб покладатися на паливо, як-от відновлюваний етанол, для вирощування якого потрібні величезні врожаї таких рослин, як кукурудза, F1 хоче розробити синтетичне паливо, яке в промисловості називають електронним паливом. Потенційними джерелами такого палива є біомаса та новітні технології уловлювання вуглецю.

Компанія Porsche вже тестує воду з уловлюванням вуглецю на пілотному заводі в Пунта-Аренас, Чилі, в будівництво якого вклала 75 мійльонів доларів. Тут вітрова турбіна виробляє електроенергію, яка використовується для розщеплення води на водень і кисень за допомогою електролізу. Потім водень поєднується з вуглекислим газом з повітря для отримання синтетичного вуглецево-нейтрального метанолу. Наступним кроком цей метанол можна використовувати для створення синтетичних версій бензину та дизеля, а також гасу, який використовується в авіації.

Пілотний завод Porsche в Пунта-Аренас, Чилі.

Aramco, в свою чергу, також планує будівництво двох заводів з виробництва синтетичного палива, одного в Саудівській Аравії та іншого в Іспанії. Паливо, вироблене таким чином, має потенціал для підтримки внутрішнього згоряння в світі з нульовими викидами вуглецю, оскільки викиди компенсуються під час виробництва палива.

Уряд Німеччини прагне виключити екологічне паливо з плану Європейського Союзу щодо заборони двигунів внутрішнього згоряння з 2035 року. «Ми працюємо над електронним паливом, де вуглецеве коло є абсолютно нейтральним, тому вуглець, який використовується для виробництва цього палива, становить таку саму кількість, як і вуглець, що викидається двигуном внутрішнього згоряння. Це означає, що двигуни нічого не додають до вуглекислого газу в атмосфері», заявив нещодавно Росс Браун- керуючий директор F1.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM