General Motors та Bollinger Motors представили нові EV платформи, для будівництва електромобілів

General Motors та Bollinger Motors представили нові EV платформи, для будівництва електромобілів

31.03.2020 Off By Yurii Vyhranenko

Останнім часом все частіше “електро” стартапи стикаються з конкуренцією зі сторони великих автовиробників, тому вони застосовують нову стратегію для виживання та закріплення на ринку.

Bollinger Motors стартап, що базується в Детройті вирішив продавати свою платформу будь- кому з бажаючих, хто захоче збудувати на її базі пікап, швидку допомогу чи невеличку вантажівку.

Цей крок Bollinger Motors окреслює тенденцію в області проектування та будування електромобілів- розробити вдосконалене шасі електромобіля, ліцензувати його й продати великим виробникам для подальшої розробки та виробництва парку електромобілів. Це дозволяє стартапам отримувати необхідне фінансування, для існування на ринку та подальшого розвитку. При цьому вони також дають поштовх для великих (і не поворотких) автовиробників.

Схожий крок нещодавно зробила Canoo, з Лос-Анджелеса, оголосивши альянс з Hyundai для розробки електричної архітектури автомобілів на основі своєї дуже просунутої- скейт-платформи. Karma Automotive зробила схожий крок з іншими автовиробниками. Розробка передової архітектури транспортних засобів та подальше ліцензування стало важливою частиною основної бізнес- моделі подібних компанії.

Canoo
Скетчі платформи Canoo. Photo: Canoo.

Звичайно, стандартом цього бізнес-підходу є Rivian, який створив альянси з Ford та Amazon, а також розробляє власний позашляховик та вантажівку. Rivian розробляє електромобіль для Lincoln та співпрацює з Amazon для розробки нового покоління вантажівок. Або Arrival, що випустить фургони для UPS.

Платформа від Bollinger Motors має потужний електричний силовий агрегат на 614 кінських сил, батарею на 180 кВт/ годин й привід на 2 або чотири колеса. Вантажопідйомність- 2267 кг (5000 фунтів).

Безумовно, Bollinger Motors розробили власний унікальний продукт, але великі виробники також все активніше розвивають власні електричні платформи, вкладаючи в розробку значно більші кошти, в порівнянні з незалежними розробниками. Нещодавно відбувся захід “EV Day”, під час якого GM представили власну електричну платформу та новий тип акумуляторів під назвою “Ultium”. GM також переглянув деякі свої автомобілі й позашляховики, на яких вон буде застосовуватись, від Chevrolet SUVS до Cadillac Cintiq.

GM Ultium
Mary Barra представляє платформу “Ultium”.

Нова платформа GM- це набір електричних модулів- акумуляторних батарей та електродвигунів- які можна встановлювати як в автомобілі, так і в кузова на рамі, різних розмірів та конфігурацій. Платформа, яка не має офіційної назви- це не скейтборд, а пристосована система, яку підтримує GM.

Центральною частиною платформи є акумулятор під назвою «Ultium», розроблений спільно з LG- Chem. Ultium- унікальна батарея. Незважаючи на те, що літій все ще є в основі кожної клітинки, забезпечуючи потужність та дальність ходу, ця батарея має новий хімічний склад, який зменшує кобальт в акумуляторі приблизно на 70% порівняно з поточним електромобілем GM, Chevrolet Bolt. Склад цієї батареї- відомий як NCMA (нікель, кобальт, марганець, алюміній) – складається з великих пакетів, що зменшують кількість електропроводки порівняно з типовим акумуляторним блоком.

Ці окремі батарейки можуть бути розміщені в один або подвійний шар, мінімізуючи простір і максимально охолоджуючи компоненти. Вони дозволять автомобілям досягти (за підрахунками GM) до 400 миль на повній зарядці. Ємність акумулятора коливається від 50 до 200 кВт на годину.

General Motors також пішла шляхом стартапів і буде пропонувати розроблену платформу стороннім виробникам.

Цим шляхом пішли і в компанії Volkswagen, яка вже ліцензує та розробляє свою платформу MEB не лише для себе, але й для Ford, який планує виробляти принаймні один електричний автомобіль на цій платформі на європейському ринку.

vw-ev-platform
Платформа MEB від Volkswagen. Photo: Volkswagen.

Таким чином, після років розробок, геніальних ідей, інноваційного підходу та прогресу в конструюванні та прогресу в будівництві електромобілів на цей ринок звернули увагу гіганти ринку з їхніми складними ланцюгами поставок та здібностями до поглинання та масштабування.

Що ж до Bollinger Motors, схоже на те, що незабаром може закритися вікно можливостей знайти партнера чи клієнта. Але компанія принаймні має унікальний продукт для сильного ринку малих вантажівок і час покаже, чи цього достатньо.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM