Як Енді Уорхол перетворив BMW M1 в арт- об’єкт

Як Енді Уорхол перетворив BMW M1 в арт- об’єкт

25.11.2022 Off By Garagepeppers

«Я люблю цю машину. Вона краще, ніж витвір мистецтва! », – вигукнув Енді Уорхол після того, як сміливими широкими мазками пензля перетворив BMW M1 в арт-об’єкт.

Енді Уорхолу знадобилось менше як півгодини, щоб створити четвертий експонат в колекції BMW Art Car.

Warhol
Енді Уорхол за роботою.

Роки по тому ентузіазм щодо раритетного спорткара із середнім розташуванням двигуна не слабшає. А інтерес до примірника, створеногоУорхолом, тільки зростає. Багато шанувальників вважають його родзинкою всієї колекції BMW Art Car.

Тому не дивно, що мюнхенський автомобільний фотограф Стефан Бауер (Stephan Bauer) вибрав саме BMW M1 Уорхола для свєї зйомки. В 2018 році Бауер став переможцем в конкурсі соціальних медіа Shootout 2018, організованому BMW Group Classic, і йому була надана можливість зробити ексклюзивну фотосесію з будь-якою машиною із зібрання BMW Art Car.

BMW M1 Warhol
BMW M1 Art Car. Photo: Stephan Bauer.

Серія нових фотографій Бауера була створена на честь подвійного ювілею: рівно 40 років тому цей автомобіль відсвяткував свій спортивний дебют в гонках Procar і одночасно увійшов в історію поп-арту.

На тлі старої будівлі фабрики в Кельні Стефан Бауер створив ефектний контраст між яскраво пофарбованим BMW M1 і застиглої в часі покинутій промислової будівлі.

BMW M1
BMW M1 Art Car. Photo: Stephan Bauer.

Уорхол створив свою роботу протягом декількох хвилин. ” Я намагався показати швидкість як візуальний образ. – казав художник. – Коли автомобіль дійсно їде швидко, все лінії і кольори розмиваються ».

У червні 1979 року цей автомобіль, під стартовим номером 76, брав участь в добовому марафоні в Ле-Мані. Німецький гонщик Манфред Вінкельхок, а також французи Ерве Пулен і Марсель Міньо вивели Art Car на друге місце в своєму класі і зайняли шосте місце в загальному заліку.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM