Керування автомобілем в дощ

Керування автомобілем в дощ

24.09.2018 Off By Garagepeppers

За вікном кінець вересня й почалися перші осінні дощі. Їзда за кермом на автомобілі в дощ має свої особливості. Згадаємо їх ще раз.

По перше, в дощ обмежена видимість.

При сильному дощі всі предмети, включаючи пішоходів і інші автомобілі, видно нечітко. Видимість погіршується ще й через краплі дощу, що падають на вітрове скло. Склоомивачі вашого авто мають буди в ідеалному стані, а бачок омивача повним.

Не рекомендується опускати бічні стекла, навіть якщо вони запітніли. Проїжджаючі мимо автомобілі можуть облити вас водою, а це відволіче вашу увагу від дороги.

По друге, це стан дорожнього покриття.

Навіть сама ідеальна дорога в дощ перетворюється, можна сказати, на ковзанку. Справа в тому, що шар піску і бруду намокає, а коли він опиняється між покришками і дорогий, то стає своєрідною «змазкою». Більш того, олива від машин утворює плівку, яка під час дощу розмокає і зменшуючи зчеплення шин з дорожнім покриттям-збільшує ковзання.

До речі, дрібна мжичка набагато небезпечніше, ніж проливний дощ. Коефіцієнт зчеплення в цьому випадку набагато менше, ніж після зливи.

Варто зазначити, що властивості зчеплення у різних дорожніх покриттів відрізняються. Так, наприклад, асфальт і мостові з великих каменів більш небезпечні під час дощу, ніж бетон і бруківка.

Правила (поради) водіння в дощ

 • Дотримуйтесь режиму швидкості та дистанції руху. 
 • Гальмівний шлях на мокрій дорозі збільшується, тому починайте гальмування заздалегідь. Завчасне гальмування дозволить іншим транспортним засобам вчасно зорієнтуватися і знизити швидкість.
 • Не радимо під час дощу користуватися круїз-контролем. Часто ця система не адаптована під сирі погодні умови, тому вважає, що машина їде по сухому асфальту.
 • Не забувайте про фари. Автомобіль з включеними фарами помітніше в погану погоду. Найоптимальніший варіант – протитуманні фари, а ось дальнє світло, відбиваючись від крапель дощу, буде сліпити. 
 • Якщо склоочисники з якоїсь причини не працюють, продовжувати рух заборонено! Видимість в цьому випадку нульова, а це вкрай небезпечно.
 • Якщо ваш автомобіль занесло, не потрібно робити різких поворотів керма і тиснути різко на гальмо. Інакше автомобіль закрутить.
 • Пам’ятайте, що в негоду пішоходи часто забувають про обережність, бажаючи швидше сховатися від дощу. Так що перед пішохідними переходами заздалегідь зменшуйте швидкість, хоча робити це потрібно і в гарну погоду.
 • Якщо гальмівні колодки намокли, ефективність гальм помітно знижується. Висушити їх дуже просто: слід проїхати невелику відстань, при цьому злегка натискаючи на педаль гальма кілька разів. Колодки зігріються, а вода випарується.
 • Завжди гальмуєте перед калюжами. По-перше, в них може бути яма або відкритий люк. По-друге, вода може потрапити в гальмівні колодки. І, по-третє, може виникнути, так званий, ефект аквапланування: на високій швидкості вода не встигає йти з-під коліс, і автомобіль «пливе», тобто стає практично некерованим.
 • Краще обїзджайте великі калюжі. Ви ж на авто а не на катері. 
  Якщо мотор сьорбне водички через повітряний фільтр- машина встане дорого і надовго. Можливо вас пару раз пронесе. Але врешті все одно гідроудар і все. Чудес не буває.
 • Якщо все ж таки їхати через калюжу потрібно- їдьте повільно на першій передачі. На “автоматі” примусово включіть селектор D1, щоб машина не не поїхала швидше.

Jim Clark за кермом свого Lotus під час GP Belgian 1963. Photo: internet.
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM