Mercedes та BMW мають кардинально різні підходи, щодо розробки власного ПЗ

Mercedes та BMW мають кардинально різні підходи, щодо розробки власного ПЗ

24.02.2023 Off By Yurii Vyhranenko

Два автогіганти BMW і Mercedes-Benz розробляють власні операційні системи та майбутні інтерфейси. При цьому вони мають кардинально різне бачення нового покоління інформаційно-розважальних систем.

Mercedes-Benz у середу детально представив свою інформаційно-розважальну систему MB.OS для своїх інвесторів. Відразу кідається у вічі домінуючий зовнішній вигляд сенсорного екрану з його екосистемою та архітектурою, налаштованими програмними системами та підходом програмного забезпечення. 

BMW ж представив своє наступне покоління інформаційно-розважальних систем ще у січні  2023 року, під час виставки CES. І з цієї презентації стало зрозуміло, що BMW йде шляхом повної відмови від інтер’єрів, наповнених екранами, а робить акцент на голосовому управлінні, доповненій реальності та розширених проекційних дисплеях. Простіше кажучи: Штутгарт і Мюнхен мають абсолютно різні підходи. 

Для автомобильних пуристів та запеклих фанатів двох прославлених марок, розмови про сенсорні екрани та операційні сістеми можуть здаватись чистісіньким блюзнірством. 

Але здається електрифікація майже ставить хрест дискусіям про об’єми двигунів та кінські сили. А теза «C63» проти «M3» втрачає актуальність, як для інвесторів так і покупців нових автомобілів. Сенсорні екрани і ПЗ вже стали для них важливішими. 

Вибачте, олдскульні автофанати (до яких належу і я), але це так!

По суті, Mercedes-Benz окреслив широкомасштабний план створення, контролю та розміщення свого інформаційно-розважального програмного забезпечення та систем у своїх автомобілях у своїй новій MB.OS. Ця сістема з’явиться в новому E-Class цього року і вона спрямована на інший підхід в розробці автомобільного ПЗ. Mercedes буде розробляти спеціальне програмне забезпечення, включаючи хмарне навчання, яке власники автомобілів зможуть купувати та підписуватися на нього не покидаючи салону свого авто. 

Голова правління Mercedes-Benz Ола Келленіус часто описував автовиробника як архітектора, який створює структуру, де такі провайдери, як Google, YouTube, TikTok та інші, можуть брати участь у їхніх системах, включаючи ігри та потокове відео в автомобілях.

Операційна система Mercedes

Навпаки, BMW заявив про відмову використання MAC OS і має інший підхід до своєї майбутньої інформаційно-розважальної системи. Це власні програмні рішення, які розроблені власними силами. При цьому BMW не збирається конкурувати з Apple чи Google. Компанія лише хоче створювати власні програми лише за потреби. BMW зацікавлене у стандартних послугах.

На відміну від Mercedes, який зосереджений на сенсорному екрані BMW зосереджено на проекції інформації на лобове скло. «Технічно ми можемо створити автомобіль без центрального сенсорного екрану», — заявив Дюрах у грудні.

Різні підходи в розробці автомобільного програмного забезпечення обумовлюють і різну фінансову стратегію цих компанії.  Mercedes спрямує до 25% свого бюджету на дослідження та розробку програмного забезпечення, яке вони згодом можуть запропонувати власникам автомобілів mercedes, а можливо, навіть іншим автовиробникам. 

 

Сенсорний монітор BMW

З іншого боку, стратегія BMW «руки на кермі, очі на дорозі» вказує нам на інший шлях. Незважаючи на те, що компанія пообіцяла певний ступінь автономності за кермом своїх автомобілів, очевидно, що вона звернеться до інших постачальників, щоб вони допомогли розробити ці системи самостійного водіння або використовуватимуть повністю готове програмне забезпечення.

Однак є багато застережень. Незважаючи на те, що новий E-Class має вийти приблизно в той же час, коли BMW представить свою нову 5-Series, яка є прямим конкурентом, обидва автогіганти не будуть повністю поставляти свої системи до кінця десятиліття.

Обидва бренди явно націлені на одних і тих самих покупців, але мають різні уявлення про те, що зрештою є кращим продуктом.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM