Нова система допомоги мотоциклістам

Нова система допомоги мотоциклістам

28.09.2018 Off By Garagepeppers

Так їздити на мотоциклі справді круто та класно. Але небезпечно. Вірогідність участі мотоцикліста у ДТП в 9,3 рази вища ніж у водія автомобіля, в 17 разів вища вірогідність отримати серйозну травму та у 18.9 вищий ризик попасти в ДТП з летальним кінцем.

Але все ж таки є гарна новина. Інженерами Continental розроблено ARAS (скорочення від Advanced Rider Assistance Systems). Ціль Continental була не мінімізувати задоволення від водіння байком, а максимально підвищити безпеку руху. Благородна ціль.

Як і у випадку з автомобілем, мотоцикліст вільний сам вирішити, наскільки широко він має застосувати засоби безпеки для себе. Врешті решт дизайн мотоциклів передбачає набагато менше вільного місця для розташування різноманітних датчиків.

Пасивні системи допомоги для мотоциклістів

Пасивні системи допомоги можуть попередити мотоцикліста у критичних та складних ситуаціях або привернути увагу водія до конкретної ситуації.

Таким чином, пасивні системи попереджають наприклад про “сліпі” зони. Також це: помічник зміни колії руху; помічник, що попереджає про зіткнення; або ж навіть помічник розпізнавання дорожного руху. Помічник Totwinkel-Warner має датчик радару на задній частині мотоцикла. Цей датчик контролює ділянки, на які  мотоцикліст може не звернути уваги. Мотоцикліста також буде попереджено про наближення автомобіля з лівої колії.

Те ж саме стосується і помічника зміни смуги, що також вказує на попередження у випадку, коли зміну смуги краще не виконувати. 

Також прекрасним винаходом є система розпізнавання дорожніх знаків для мотоциклістів. Спеціальна камера фіксує та розпізнає дорожні знаки під час руху та передає інформацію мотоциклісту.  

Асистент фар являється однією з пасивних систем, хоча працює він напрочуд активно. Він самостійно перемикає ближнє та дальнє світло під час руху.  

Активні системи допомоги для мотоциклів

Активні системи допомоги встановлені на мотоциклі можуть навіть втручатися у динаміку руху через дросель та гальмо. Це, наприклад, інтелектуальний круїз-контроль, що може тримати відстань до автомобіля спереду. При цьому відстань до попереднього автомобіля зчитується радарним датчиком. Цей асистент особливо зручний в міському трафіку, та при їзді на автобанах. Звичайно, у всіх інших випадках Ви можете його вимкнути.

До активних систем також відноситься асистент аварійного гальмування. Сенсор, що розміщено в передній частині мотоцикла передає інформацію про небезпечну ситуацію до системи управління і попереджає мотоцикліста. Якщо мотоцикліст не реагує, система сама втрутиться і пригальмує байк. Автоматично також вмикаються задні гальмівні вогні. До речі система не працюватиме, якщо з якоїсь причини мотоцикліст не триматиме руки на кермі.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM