Правила експлуатації авто з “автоматом”

Правила експлуатації авто з “автоматом”

09.10.2018 Off By Garagepeppers

Незважаючи на широке розповсюдження автоматичних КПП, дуже багато автовласників не знають, як правильно експлуатувати такий механізм, щоб він відслужив справно весь термін, заявлений від виробником і ніколи не викликав серйозних проблем.  Особливо, викладений нижче матеріал буде корисний тим, хто збирається пересісти на автомобіль з автоматичною коробкою, і хоче розібратися у всіх основних правилах успішного користування АКПП. Деякі тонкощі будуть цікавими також і для тих хто вже їздить якийсь час на “автоматі”.

 Автоматичні трансмісії почали розробляти ще в 30-і роки минулого сторіччя. Перші ж повноцінно працючі автоматичні КПП почали застосовуватись на американських автомобілях в 40-х роках.

Як правильно користуватись АКПП?

Отже, як же правильно користуватися автоматичною коробкою? Все досить просто. Запускаєте двигун, натискаєте гальмо, важіль коробки переміщуєте в потрібне положення. Як правило, це положення «D». Далі, гальмо відпускають і плавно натискають на педаль газу. Авто рушає з місця плавно. Щоб загальмувати, педаль газу відпускається, для різкої зупинки, натискається гальмо.

Всі моделі АКПП найчастіше мають стандартний набором режимів, за винятком деяких фірмових варіантів, характерних для конкретних моделей самої КПП або конкретних моделей автомобілів.

Також існують режими “Sport” або “Kickdown”, що дозволяють різко прискорюватися при обгоні і здійснювати інші маневри. Однак повсякденно його краще не використовувати, тому що він дуже неекономічний.

За допомогою режиму D3 (S) включається знижена передача, яка також дозволяє набагато краще контролювати авто за умов нерівності рельєфу, крутого підйому або спуску.

D2 аналогічний режимам “2” і “L”- ще нижчі передачі, для подолання пісків, ожеледиці та інших важких умов дороги.

Крім цього, АКПП можуть мати й інші варіанти режимів, например E – економічний и чи S – спортивний. Крім цього, в АКПП можуть включатися й інші варіанти режимів, наприклад E – економічний і чи S – спортивний. На деяких АКПП також бувають присутній “зимній” режим  (позначки: “SNOW”, “W”, “HOLD”, “WINTER”). Використовуйте його в сніг або ожеледицю. Не рекомендовано використовувати на асфальті, в звичайних умовах.  Кнопка “Shift” служить для відключення блокіратора селектора.

Поради щодо експлуатації АКПП

 • Включайте режими заднього ходу, парковки або руху вперед тільки переконавшись, що автомобіль повністю зупинений. 
 • Намагайтеся завжди проводити плавне рушання з місця і плавне гальмування. Різкі дії призводять до поломок або, як мінімум почастішання ривків під час перемикань. 
 • Не буксируйте інші авто або причепи, він знаходиться всередині щитка інші авто з бруду. Для автомата це практично неминуче призведуть до швидкого зносу і поломки. 
 • АКПП слід обслуговувати вчасно. Такий апарат чутливий до кількості та якості технічної рідини в ньому.
 • При застряванні в грязі або в піску, не потрібно наполегливо буксувати, вдавлюючи акселератор в підлогу. Агрегат перегріється швидко, виникне загроза поломки. Краще штовхнути авто зовні або дочекатися допомоги.
 • Під час рушання на холодному авто в зимовий період, АКПП обов’язково потрібно прогрівати, запустивши двигун і перемикаючи по черзі режими КПП, для запуску процесу циркуляції масла. Також можна постояти трохи в робочому режимі при натиснутому гальмі.
 • Під час використання режимів “3, 2, L”, стежте за оборотами на тахометрі, не допускаючи перевищення допустимих рамок червоного сектора!
 • Якщо вашу машину з “автоматом” необхідно буксирувати, пам’ятайте, що пороги швидкості для такої буксирування становитиме 40-50 км\ год, а відстань близько 40-50 км. Для певних моделей автомобілів ці значення ще менше. Однак, все ж, виклик евакуатора обійдеться дешевше, ніж ремонт автоматичної АКПП.
 • Ніколи не заводте автомобіль з АКПП за допомогою буксирування. Іноді це вдається зробити, але швидше за все неправильний алгоритм приведе до поломки АКПП, яку буде дорого полагодити. 
 • Будьте гранично уважні, переводячи важіль на швидкості. Наприклад, на швидкості понад 100 км\ год, включення режиму «2» або «L» різко сповільнить авто, може привести до занесення і ДТП.
 • Не варто нехтувати ручним гальмом для стоянки. Самі виробники рекомендують використовувати «ручник» спільно з режимом «P». 
 • Також користуйтеся стоянковим гальмом під час зупинки під ухил – врятуєте блокіратор від поломки.
 • Перемикання на рух назад або в режим “паркінг” можливо тільки після повної зупинки автомобіля.
 • Не користуйтеся нейтральним режимом під час пробок і коротких зупинок. Цей режим відключає двигун від ходової і використовується тільки в екстрених випадках. Поняття “нейтральна передача” на АКПП і на механіці- це зовсім різні речі!
 • Не ігноруйте терміни обслуговування автоматичної КПП, які вказано виробником, навіть якщо ви не особливо інтенсивно використовуєте автомобіль.
 • Не експерементуйте з рідинами, оливами та присадками.

Дотримуючись цих простих рекомендацій і ви зможете довго насолоджуватись їздою з “автоматом” та вбережете його від завчасних поломок. 

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM