Route 66- головна дорога Америки

Route 66- головна дорога Америки

28.03.2023 Off By Garagepeppers

Route 66- без перебільшення сама відома траса США.

Route 66 було відкрито 11 листопада 1926 року. Але дорожні знаки були відсутні до 1927 року, а повне асфальтове покриття дорога отримала лише 1936 році.

Шосе 66 спочатку починалося в Чикаго, штат Іллінойс, проходячи через штати Міссурі, Канзас, Оклахома, Техас, Нью-Мексико, Аризона, і закінчувалося в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, охоплюючи в цілому 3940 кілометрів (2448 миль).

У масовій культурі шосе Route 66 отримало популярність в 50-60-і роки XX століття завдяки популярним пісням, які стали хітами, а також телесеріалам.

Шосе 66 зазнавало безліч змін: змінювались ділянки доріг та загальна довжина шосе. Більшість з виправлень були спрямовані на прискорення руху, підвищення безпеки і на створення об’їздів навколо великих міст. Одна з таких змін перемістило західний кінець шосе далі на захід з центру Лос-Анджелеса в Санта Моніку.

Route 66

В 50 роках ХХ сторіччя уряд США побудував в країні нову, набагато більш сучасну систему автомагістралей. Тепер маршрути не проходили через міста, а огинали їх. Сучасні шосе стали зручнішими для автомобілістів, але зовсім не враховували інфраструктуру, що склалась за чверть століття, навколо Route 66.

До цього часу легендарна дорога вже мала безліч шанувальників, які не бажали просто взяти і забути ії. В Арізоні була відроджена «Асоціація шосе 66», завданням якої стало її популяризація в якості історичної пам’ятки. Пізніше такі ж організації з’явились і в інших штатах, територією яких проходила дорога.

Ентузіасти відновлювали покинуті кафе та мотелі, організовували екскурсії та популяризували Route 66. І їх зусилля не були марними. Значні відрізки траси отримали статус «Національної мальовничої дороги США», а в 1999 році президент Білл Клінтон підписав закон про збереження спадщини Route 66.

 

Route 66

Хоча деякі відрізки «Головної вулиці Америки» й продовжувались використовувати в якості місцевих доріг, в цілому вона поступово втрачала своє значення. Ну а розташовані на ній заправки, мотелі та кафе приходили до занедбання. Адже вони виникли та існували лише завдяки Route 66. Люди врешті- решт покидали насиджені місця й переїжджали у великі (і не тільки) міста.

В 1985 році шосе 66 було офіційно виведено з експлуатації, як таке, що не відповідає сучасним вимогам.

ЦИТАТА

Anthony “Lee” Iacoсca

“Для рішення великих проблем, ви повинні приймати непопулярні рішення”. 

Antony Lee Iacocca
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM