Сезонне зберігання шин

Сезонне зберігання шин

18.02.2020 Off By Garagepeppers

Сезонне зберігання шин- це просте та рутинне заняття. Проте тут є свої нюанси, як очевидні, так і не дуже. Давайте розберемося, чи можна зберігати автомобільні шини в гаражі або на балконі, як розмістити на зберігання шини в зборі з дисками і без них і в чому переваги і недоліки сервісів з сезонного зберігання шин.

Приміщення для зберігання автошин

Тепер до умов зберігання. Приміщення для зберігання повинні бути сухими і вентильованими. При зберіганні шин допускаються коливання температури повітря від мінус 30 ° С до плюс 35 ° С. Шини повинні зберігатися на відстані не менше 1 метра від опалювальних пристроїв.

Таким чином, під ці умови підходить будь-який сухий гараж або закритий балкон, де шини не будуть лежати поруч з радіатором опалення. Головне – виключити потрапляння на шини сонячного світла, оскільки один з ворогів гумової суміші – ультрафіолет, який викликає її старіння. Ну і від атмосферних опадів шини теж потрібно захистити.

Зберігання автошин без дисків

Шини з шириною профілю до 205 мм включно зберігають в горизонтальному положенні один на одному в штабелях висотою не більше 2 м, а шириною профілю 215 мм і більше – в вертикальному положенні (на ребрі) в 1-4 ряду.

Найчастіше шини взагалі радять зберігати виключно вертикально, незалежно від розмірності. Це тому, що частина з протектором товща і жорсткіше боковин. Однак на практиці штабель з 4 коліс навряд чи призведе до деформації боковини. Таким чином, шини без дисків при дотриманні умов зберігання можна розташовувати як вертикально, так і горизонтально – головне, повертати їх (або перекладати в штабелі) хоча б раз в 3 місяці. А ось підвішувати шини без дисків не можна: це може привести до деформації плечової зони, яка прилягає до диска і забезпечує герметичність колеса.

Зберігання автошин з дисками

Для коліс в зборі рекомендації по зберіганню зворотні. По-перше, їх можна підвішувати – металевий диск виключає можливість будь-якої деформації колеса або шини. По-друге, їх можна зберігати штабелями – однак порада з перекладання штабеля раз в 3 місяці залишається актуальною.

Зберігати колеса у вертикальному положенні зазвичай не рекомендують- але це головним чином пов’язано з тим, що для зберігання тиск в них краще зменшити до 0,5-1 атмосфери для скорочення внутрішніх напружень. Таким чином, приспущене колесо, яке зберігається вертикально, буде деформуватися в точці контакту з землею, що може вплинути на його форму і баланс.

Однак якщо ви хочете зберігати колесо в накачаному стані, то можна ставити його і вертикально – хоча все-таки бажано повертати його раз на три місяці.

Отже, резюмуємо: шини в зборі з дисками можна підвішувати, зберігати горизонтально штабелями, а коли вони зберігаються накачаними – то і вертикально, але повертаючи раз в 3 місяці.

Сервіс по зберіганню шин

Сервіси з сезонного зберігання шин, або так звані «шинні готелі», завоювали певну популярність. Вище ми вже з’ясували, що шини досить невибагливі до температури і не люблять тільки ультрафіолету і високої вологості, так що «шинні готелі» зазвичай являють собою великі ангари з достатньою вентиляцією. І якщо в квартирі ви не маєте місця, або не в змозі створити належні умови для зберігання шин, то скористайтесь цією послугою.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM