Ріст продажу електромобілів у США натикається на ціновий бар’єр

Ріст продажу електромобілів у США натикається на ціновий бар’єр

10.01.2023 Off By Yurii Vyhranenko

Згідно з новим дослідженням Global Automotive Consumer Study 2023, споживачі виявляють більший інтерес до електромобілів, але проблеми з ціною є критичною перешкодою для подальшого впровадження.

У своєму дослідженні Global Automotive Consumer Study 2023 консалтингова компанія Deloitte виявила, що більшість американців не відчувають себе готовими до електромобілів. Лише 8% респондентів сказали, що електромобіль є кращим вибором для їх наступного транспортного засобу, а 62% сказали, що планують зупинитися на двигуні внутрішнього згоряння. Ще 20% віддали перевагу гібридам, а 8% висловили довіру гібридам, що підключаються до електромережі (решту відсотка вказали як «інше»).

Принаймні один керівник автомобільної промисловості попередив про «колапс» ринку електромобілів, якщо ціни не впадуть. Недавнє зниження цін на вживані Tesla може показати, що деякі з цих ринкових сил працюють. Згідно з одним нещодавнім звітом, середні ціни на вживані Tesla впали на 17% з липня по листопад 2022 року, що є значним зрушенням, враховуючи, наскільки стабільно високими ці ціни були раніше.

Ram 1500 Revolution

Ram 1500 BEV Revolution

Тим не менш, трохи більше половини (52%) респондентів у США назвали вартість найбільшою проблемою щодо електромобілів, за якою йдуть запас ходу (48%) і час зарядки (47%). Рівень занепокоєння щодо оплати, схоже, перейшов із попередніх досліджень, але занепокоєння щодо вартості, схоже, зростає — і не лише серед покупців автомобілів.

F-150 Lightning Pro

F-150 Lightning Pro

Ціни на акумулятори також викликають занепокоєння у загальній вартості нових електромобілів. Вартість акумуляторів зросла у 2022 році через низку факторів, які могли знизити доступність електромобілів.

Як показали інші дослідження, «замовники» електромобілів бачать переваги у вартості володіння як одну з сильних сторін, тож, ймовірно, вони відчувають певний шок, коли бачать, як високо зросли ціни. Однак нижчі експлуатаційні витрати можуть компенсувати будь-яку різницю протягом кількох років. У 2022 році Міністерство енергетики США заявило, що зарядка кожного електромобіля в США коштує менше 1000 доларів США на рік, у порівнянні з 2000–7000 доларів США на зарядку бензинового чи дизельного автомобіля.

ЦИТАТА

Хуан Мануель Фанхіо

“Навіжені чоловіки закінчують в цементі.”

Хуан Мануель Фанхіо

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM