Німецька бойова “куниця”- БМП Marder

Німецька бойова “куниця”- БМП Marder

12.01.2023 Off By Yurii Vyhranenko

Згідно з офіційними повідомленнямі Україна нарешті отримає першу партію БМП Marder- основної бойової машина піхоти армії Бундесверу.

Створення БМП Marder

Marder (в перекладі на українську мову означає- Куниця)— це німецька гусенична бойова машина піхоти, яку розробив та виготовляв концерн RheinmetallMarder Основна бойова машина танко-гренадерських дивізій Бундесверу з 1970-х років. Наступником Marder 1 мала стати БМП Puma, до свого епічного провалу на навчаннях. Загальна кількість віготовлених БМП Marder- близько 2136 одиниць

Габарити та екіпаж БМП Marder

 • Екіпаж: 3+7
 • Вага: 28,5- 33,5 т
 • Довжина: 6880 мм
 • Ширина: 3380 мм
 • Висота: 3000 мм

Бронювання та вогневе оснащенн БМП Marder

 • Лоб: 20 мм сталева 
 • Автоматична гармата , з  темпом 880-1330 пострілів. Боєкомплект: 1250
 • Додатково: 7,62 мм спарений кулемет MG 3. Боєкомплект: 2500.
 • Додатково: ПТКР MILAN.

Герметичний корпус БМП Marder зварений із броньових листів різної товщини до 30 мм завтовшки, що захищають спереду від снарядів 20 мм і 25 мм з відстані 200 м, з боків від шрапнелі, стрілецької зброї 7,62 мм. Корпус зменшує вплив радіації.

На Marder 1A3 встановлено додаткову багатошарову броню, що дозволяє в критичних точках витримувати обстріл з 30-мм зброї.

Для захисту від зброї масового ураження всередині корпусу система NBC створює надлишковий тиск з продуктивністю 3м³/хв. Особовий склад може перебувати у ньому 24 години.

Розроблено також модифікацію Marder, що здатна форсувати водойми до 2 м завглибшки. У кормі БМП розміщений посадковий люк десанту. В бортах  Marder є 6 амбразур для стрільби з ручної зброї

Marder 2

Двигун, трансмісія та підвіска Marder

 • Двигун: MB 833 Ea 500
 • Трансмісія:  RENK HSWL 194
 • Підвіска: торсіонна з гідравлічними амортизаторами
 • Швидкість: шосе- 65 км/год
Переможемо!

M2 Bradley- основна бойова машина піхоти, що перебуває на озброєнні механізованих військ армії США. Тепер Bradley і в Україні.

Поточний стан справ з БМП Marder

Щодо безпосередньо Бундесверу, то німецька армія має на озброєнні близько 370 БМП Marder, і низка з них мають бути відремонтовані перед розгортанням – оперативна готовність цих машин у війську станом на кінець листопада 2022 року становила всього 62%, а близько 60 машин використовуються як “донор” запчастин.

Модернізація та особливості передачі Україні БМП Marder

У січні 2020 року Бундесвер уклав контракт із Rheinmetall на проведення нового етапу робіт щодо продовження терміну служби бойових машини піхоти «Marder».

Для підтримки експлуатаційної готовності буде оновлено 71 БМП «Marder 1А5». Протягом 2020—2023 років Rheinmetall постачатиме німецьким військовим загалом 78 комплектів для переобладнання, крім того комплекти інструментів, запасних частин, надаватиме логістичну підтримку, а також проводитиме підготовку та навчання персоналу].

Насамперед бойові машини отримають новий двигун потужністю понад 750 кінських сил, замість 600.

Відповідно до комплексного контракту, парк «Мардерів» вже пройшов значну модернізацію. Наприклад, нещодавно у БМП було інтегровано протитанкову керовану ракетну систему MELLS, замовлено нову систему спостереження водія, тепловізійний приціл та систему виявлення та гасіння пожежі. Для частини етапів вже було укладено серійні контракти.

Програма модернізації бойових машин піхоти Marder 1A5, які продовжують перебувати на озброєнні, реалізується Бундесвером паралельно із переходом на нові БМП «Puma», які мають надходити до механізованих підрозділів сухопутних військ німецької армії.

Поки ми не маємо информації, які саме модифікації будуть передані ЗСУ- модернізовані Marder 2 чи морально застарілі Marder 1. Німці пообіцяли передати 40 одиниць БМП Marder.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM