Типи мотоциклетних двигунів

Типи мотоциклетних двигунів

21.01.2023 Off By Garagepeppers

Двигун названо чотирьохтактним тому, що в нього 4 операції: впуск, стиснення, згорання, випуск. Такий робочий цикл названо іменем його винахідника Отто.

Двигун названо чотирьохтактним тому, що в нього 4 операції: впуск, стиснення, згорання, випуск. Такий робочий цикл названо іменем його винахідника Отто. Його було прийнято для більшості мотоциклів 20 століття.

В будуванні мотоциклів самі ранні та прості двигуни з одним циліндром в 50 роки мали практичний поріг об’єму в 650 см. куб. В 60- ті роки почали переходити на двигуни з двома паралельними циліндрами, обидва поршні яких можуть рухатись або одночасно, або зі зміщенням в 180°.

Бокстери

Класичні двигуни BMW з двома паралельними циліндрами («бокстери») працюють спокійніше і ідеальні для охолодження. Але вони не ідеальні для дорожнього просвіту.

BMW R1200GS Engine

Діаграма двигуна BMW.

Двигуни V-twin або V2

V-twin (також V2) — V-подібний двигун, що має 2 циліндри. У ньому застосована схема розташування циліндрів двигуна, при якій циліндри розміщуються один навпроти одного під кутом від 1° до 180° (найбільш часто від 45° до 90°) у формі латинської букви «V». Складнощі із широким впровадженням такої конструкції полягають у тому, що є труднощі балансування механізму. Розробники техніки обирають дану конструкцію двигуна з міркувань збільшення компактності, а не за хорошу врівноваженість.

Двигуни V2 мають різні кути між циліндрами: Harley-Davidson- 45°, Indian 42°, Ducati- 90°; та можуть розміщуватись вздовж (Harley-Davidson) та впоперек (Moto Guzzi).

В 1969 році Honda ввела у використання наклінні двигуни. Honda використовує V- подібні та рядні двигуни.

Harley- Davidson Fat boy з двигуном типу V-Tvin.

Трьохциліндрові мотоциклетні двигуни

Трьохциліндрові двигуни встановлюються впоперек рами- Triumph, Laverda та вдовж осі.

Чотірьохциліндрові мотоциклетні двигуни

Свого часу Ariel випускала легендарну «квадратну четвірку». Laverda використовувала в 1978 році- V6, а Morbidelli навіть V8.

2020 Triumph Bobber

2020 Triumph Bobber з 4- циліндровим SOHC parallel twin.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM