Aston Martin знайшов нового інвестора

Aston Martin знайшов нового інвестора

03.02.2020 Off By Yurii Vyhranenko

Британська компанія Aston Martin вкотре опинилася в незавидному положенні. За останні кілька років вона повністю оновила гаму суперкарів, почала розробку середньомоторних моделей, представила кросовер і побудувала новий завод для його виробництва. Та є й інша сторона медалі – величезні збитки. Тільки в першій половині 2019 року фірма втратила 80 мільйонів фунтів стерлінгів.

В 2018-му Aston Martin оцінювався в 4,5 млрд фунтів, то наразі- лише в один мільярд. Саме тому у Aston Martin розпочали пошук інвестора і знайшли його!

Ним виявився консорціум Yew Tree Overseas Limited, що належить бізнесменові канадського походження Лоуренсу Стролла, статок якого оцінюється в 2,6 млрд доларів. Раніше він успішно інвестував в розвиток брендів зі світу моди (Pierre Cardin, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger), але в автомобільному світі він відомий в першу чергу як власник команди Формули-1 Racing Point. Тепер Стролла викуповує 16,7% знову випущених акцій компанії Aston Martin за 182 мільйони фунтів стерлінгів, а до того ж гарантує вкладення ще 318 мільйонів. Тобто загальний обсяг інвестицій сягає 500 мільйонів фунтів, або половини нинішньої капіталізації компанії.

Втім, найбільшими акціонерами фірми Aston Martin як і раніше залишаються група Adeem / Primewagon з Кувейту і європейська компанія Strategic European Investment Group (входить в холдинг Investindustrial), але якщо раніше вони разом тримали 61% акцій, то з випуском додаткового пакета їх частка зменшилася до 50,5%. А ще 4% акцій належить концерну Daimler.

Плани компанії залишаються в силі: на цей рік заплановано дебют серійного гіперкара Valkyrie і родстера Vantage, а в 2022 році очікується середньомоторна модель Valhalla, розробка якої вже йде.

Проте подальший розвиток середньомоторної гами піддасться ревізії, а дебют електричних моделей і відродження дочірньої марки Lagonda відкладено з 2022 на 2025 рік.

Заплановано також скорочення штату співробітників і зменшення витрат на 10 млн фунтів на рік. А ще один наслідок угоди- це перейменування формульної команди Racing Point в Aston Martin, хоча трапиться це тільки в 2021 році.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM