Динамометричні ключі. Які бувають та як вибрати.

Динамометричні ключі. Які бувають та як вибрати.

03.03.2020 Off By Garagepeppers

Різновиди динамометричних ключів по класу і принцип функціонування інструменту 

Перед тим, як зупинити свій вибір на якомусь певному типі динамометричного ключа, слід ознайомитися з відмінностями кожного з них. Справа в даному випадку не в асортименті, а в ключовому призначення кожного екземпляра, цілі його придбання, і, природно, в різниці між конструкцією і методикою роботи. Таких різновидів три.

Цифровий (електронний) динамометричний ключ 

Цифровий (електронний) динамометричний ключ – це найточніший тип інструменту, похибка роботи якого не перевищує 1%. Алгоритм дії в даному випадку наступний: для контролю всіх параметрів в корпус пристрою вбудовані кнопки управління, за допомогою яких здійснюється активація, установка як необхідного параметра регулювання, так і вибір одиниці виміру, в якій буде показаний момент. При роботі (аналогічний механічним зразкам процес) на цифровому дисплеї відображається поточне зусилля, а про досягнення попередньо встановленого зусилля пристрій сигналізує за допомогою звукового сигналу. 

Область їх застосування диктується високою точністю. Наприклад, це можуть бути ремонтні організації з відновлення виробничих верстатів, залізничного транспорту, а також, СТО.

Пружинний (механічний, граничний) тип

На поворотну частину і корпус інструмента нанесена шкала. Для фіксації гранично допустимого або потрібного моменту затягування слід звільнити стопорну гайку, потім привести в рівне становище дві нульових позначки (на шкалі і гайці) за допомогою повільного обертання рукоятки. У тому випадку, якщо необхідно доповнити вже наявний параметр затяжки, слід провернути рукоятку до моменту, поки він не співпаде з наступною за ним нульовою відміткою. Після того, як операція виконана, стопорная гайка фіксується, і майстер може приступати до затягування кріплення. Конструкція не передбачає візуальне спостереження за досягненням позначки необхідного зусилля як тільки воно буде досягнуто, ви почуєте характерний звук, що клацає. Він свідчить про те, що затягування кріплення відповідає заданому раніше значенням. Похибка даного інструменту досить висока- 4%.

Стрілочний ключ

Найпростіший і інтуїтивно зрозумілий інструмент, конструкцію якого становить чотири основних елементи: стрілки, рукоятка, кріплення для торцевих головок і шкала, що кріпляться до монолітного корпусу. Під час роботи при затягуванні шкала разом з корпусом креняться, а статична стрілка показує зусилля, прикладене в конкретний момент. Такий інструмент призначений для «грубої» роботи, так як похибка в його точності висока, близько 7%, а масивний і позбавлений ергономіки корпус перешкоджає роботі в прихованих місцях. При цьому зручність використання цих ключів неоціненні тоді, коли сам процес передбачає постійний контроль фіксації важливих вузлів і кожен рух відразу відстежується. 

Ключові параметри вибору і купівлі динамометричного ключа

Базис, на який варто орієнтуватися при виборі динамометричного ключа це не якийсь певний бренд або вартісний діапазон (хоча це теж дуже важливо). В першу чергу, це технічні параметри. Саме від заявлених виробником і фактичних даних залежить, чи зможете ви виконувати поставлені завдання і наскільки якісним буде сам робочий процес. 

Основних параметрів, важливих для роботи, два: 

  • Квадрат (осередок для вставки торцевих головок). Діаметр обчислюється, традиційно, в дюймах. Щоб не помилитися, слід передбачити типи головок, з якими найчастіше відбуватиметься робота, і купувати ключ з відповідними їм параметрами. 
  • Момент сили (максимальне зусилля, з яким можуть виконуватися роботи, Нм). Це показник, який безпосередньо впливає на спектр можливих до виконання завдань. Для щоденних і регулярних робіт краще придбати декілька різних ключів, діапазон зусиль яких доповнює один одного. 

Зверніть увагу: вибираючи параметр зусилля, в якому буде працювати інструмент, ваш орієнтир це усереднене значення з діапазону можливого зусилля самого інструменту. Не слід ігнорувати і геометричні пропорції інструменту від того, наскільки вам підходять довжина і вага, безпосередньо залежить зручність використання ключа. 

Динамометричний ключ легко можна зарахувати до універсальних інструментів, відповідним для контролю зусилля затягування кріплення. Він підійде як для фахівців СТО, так і для повсякденного використання автомобілістами. Його придбання дасть вам можливість: гарантувати міцність конструкції і надійність її використання; використовувати широкий спектр посадочних місць для торцевих головок; працювати з кріпленнями, які вимагають зусиль при затягуванні в діапазоні 15- 980 Нм. 

Специфіка роботи з динамометричними ключами

Процес покупки подібного інструменту, за замовчуванням, передбачає, що він буде не тільки точно виконувати свою роботу, а й служити вам досить тривалий час. 

Щоб забезпечити тривалу експлуатацію ключа, слід дотримуватися деяких рекомендацій:

  • по завершенню навіть незначних робіт приводити параметри зусилля до нульового значення, в іншому випадку призводить пружина швидко прийде в непридатність;
  • не слід використовувати ключ при стандартних операціях для затягування гайок і болтів, адже його завдання в приведенні кріплення до заданого параметру зусилля на остаточних стадіях;
  • при придбанні важливо враховувати максимально допустиме зусилля і не перевищувати його;
  • використання повинно виключати удари і падіння, інакше похибка показань може критично збільшитися;
  • після кожного застосування інструменту слід очищати забруднення м’якими тканими матеріалами і регулярно змащувати;
  •  щоб виключити дисбаланс в точності настройки параметрів, слід проводити профілактичні перевірки не рідше, ніж один раз в одну тисячу застосувань. 

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM