Надзвичайно рідкісний Jensen FF- перший у світі серійний автомобіль з повним приводом

Надзвичайно рідкісний Jensen FF- перший у світі серійний автомобіль з повним приводом

26.07.2022 Off By Garagepeppers

Випущений в 1966 році Jensen FF став першим серійним автомобілем з повним приводом, а також першим серійним автомобілем з антиблокувальною гальмівною системою.

Сказати, що модель випередила свій час, було б значним применшенням, хоча, оскільки компанії вдалося продати лише 320 з них у період з 1966 по 1971 рік, дуже мало людей навіть чули про цю модель, не кажучи вже про те, щоб бачити її особисто.

Факти про Jensen FF

  • Jensen FF безпосередньо базувався на кузові набагато більш відомого Jensen Interceptor, британського гранд- турера з кузовом, стилізованим в Італії Carrozzeria Touring, і двигуном V8 від Chrysler.
  • “FF” означає “Ferguson Formula”-система повного приводу, розроблена компанією Ferguson Research Ltd та ліцензована Дженсеном.
  • Jensen FF на 12, 5 сантиметрів довше стандартного Interceptor, він також трохи важчий. Їх можна візуально відрізнити також за подвійними вентиляційними отворами на передній частині крила (на Interceptor є лише один).
  • Американські двигуни V8, що використовуються в FF, і система повного приводу виявилися дуже витривалими, основна слабкість автомобілів полягала в сталевих кузовах, схильних до корозії.
Jensen-FF

Початок Jensen Motors

На момент випуску Jensen FF у 1966 році Jensen Motors вже мав багаторічну історію виробництва інноваційних автомобілів. Компанія була заснована ще в 1922 році як WJ Smith & Sons Limited братами Аланом і Річардом Дженсенами, і вони швидко зробили собі ім’я завдяки своїм автомобільним конструкціям.

У 1934 році вони вони отримали замовленя від Кларка Гейбла, мабуть, найбільшої кінозірки у світі того часу, на створення спеціального Ford V8. Це принесло компанії значний піар і немаленький престиж.

Протягом 1930- х років компанія диверсифікувала виробництво комерційних автомобілів, а під час Другої світової війни вона виробляла деталі для військової техніки, включаючи башти для танків.

Jensen після Другої світової війни

У роки після Другої світової війни компанія Jensen почала використовувати новий легкий композитний матеріал, більш відомий як скловолокно, для виготовлення кузовів своїх автомобілів. Це дозволило їм виготовляти автомобілі зі значними кривими вигинами без необхідності в дорогому сталевому штампувальному обладнанні. Ці кузови автомобілів також були легкими і стійкими до корозії.

Автомобілі цієї епохи, такі як Jensen 541R та Jensen CV8 , були попередниками автомобіля, який компанія випустить у 1966 році- Interceptor. Та цьому не судилося статись Ключовою проблемою стала нафтова криза 1973 року. Компанія Jensen Motors припинила існування в 1976 році. З тих пір було кілька спроб відновити виробництво, і, що чудово, і сьогодні можна купити собі нову сучасну версію Jensen.

The Jensen FF- Забута легенда гранд-турінгу

Коли наприкінці 1970-х років Audi збиралася розробити свою систему повного приводу Quattro, вони розіслали агентів, щоб знайти у них бувші у вжитку Jensen FF. Вони купили їх, розібрали трансмісію і вивчили, як вона працює.

Пізніше Audi розробить власні повнопривідні автомобілі як для автоспорту, так і для серійного виробництва, вигравши завдяки повному приводу незліченну кількість гонок та ряд чемпіонатів світу. Це була сенсація в світі ралійних перегонів.

Вплив, який Jensen FF здійснив на повнопривідні дорожні автомобілі, був надзвичайно значним, ми точно знаємо, що вони вплинули на Audi та майже напевно на Subaru.

Jensen-FF-Car

Дизайн системи повного приводу FF складається з центрального, переднього та заднього диференціалів. Розподіл потужності складає 33% на передню вісь і 67% на задню.

“FF” означає “Ferguson Formula”- система повного приводу, розроблена компанією Ferguson Research Ltd та ліцензована компанією Jensen. Ця система була поєднана з механічною антиблокувальною гальмівною системою Dunlop Maxaret, яка раніше використовувалася лише на літаках, вантажних автомобілях, гоночних автомобілях та прототипах дорожніх автомобілів.

У 1961 році компанія Ferguson Research розробила власний повнопривідний автомобіль Формули-1, Ferguson P99, і, незважаючи на обмежене фінансування, він виявився успішним, вигравши Міжнародний золотий кубок 1961 року в Оултон-Парку. За кермом тоді був Стірлінг Мосс.

Однією з помилок конструкції, яка була допущена під час розробки Jensen FF, було те, що не було враховано версії з лівим приводом. Система повного приводу FF займала місце в лівій стороні салону і робила неможливою установку лівостороннього приводу. І це серйозно обмежило експорт ний потенціал продажу нового автомобіля.

Jensen-FF-Car
Передній диференціал праворуч від піддону, а це означало, що версія автомобіля з правим кермом була неможливою.

Так само, як і у Interceptor, потужність забезпечувалася американськими V8, хоча на відміну від Interceptor FF мала тільки автоматичну коробка передач, яка була безпосередньо зістикована з системою Formula Ferguson.

Jensen-FF-Car-inerior
Інтер’єр Jensen FF

Jensen FF- ціна питання та оцінка інвестиції

Було збудовано тільки 320 екземплярів Jensen FF і десь більше 100 автомобілів збереглося. Час від часу класичні Jensen FF виставляються на продаж на аукціонах. Ціни стартують від 120- 170 тис. доларів США. 

Зважаючи на унікалність та кількість випущених і тих, що залишились на ходу Jensen FF однозначно може бути предметом для інвестування.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM