В 2023 році Aston Martin святкує своє 110- річчя

В 2023 році Aston Martin святкує своє 110- річчя

13.01.2023 Off By Garagepeppers

Протягом 2023 року Aston Martin святкуватиме своє 110-річчя, включно з новою моделлю, яка буде представлена цього року.

15 січня автовиробник Aston Martin вважає офіційною річницею. Саме 15 січня 1913 року засновники Лайонел Мартін і Роберт Бемфорд офіційно заснували партнерство, яке призвело до створення першого автомобіля Aston Martin. Саме тоді завзятий гонщик Лайонел Мартін став першим в заїздах на пагорбі Астон Клінтон. Тому над назвою власного авто Бемфорд і Мартін довго не роздумували і в березні 1915 року компанія Bamford and Martin Ltd випустила свій перший Aston Martin.

Для промофото Aston Martin вибрав гоночний автомобіль 1923 року випуску Razor Blade, щоб позувати поруч зі своїм гіперкаром Valkyrie.

Aston Martin також планує святкувати сторіччя на відомих автомобільних подіях, таких як Гран-прі Британії Формули-1, Фестиваль швидкості в Гудвуді та Concours d’Elegance у Пеббл-Біч та на тижни автомобілів у Монтереї. 

aston martin-valkyrie-and-razor-blade-race-car

Гоночний Aston Martin Rayor Blade 1923 року випуску та флагман компанії- Valkyri Photo: Aston Martin.

Цього року для автовиробник також відзначає інші значні ювілеї, зокрема 75-річчя лінії DB, 60-річчя DB5, яке стало відомим у франшизі про Джеймса Бонда, і 20-річчя нинішньої штаб-квартири Aston Martin у Гейдоні, Англія.

Ці віхи відбулися після великих потрясінь в компанії. У травні 2022 року автовиробник призначив генеральним директором ветерана Ferrari Амедео Фелісу, замінивши ветерана Mercedes-AMG Тобіаса Моерса. Суверенний фонд Саудівської Аравії, відомий як Фонд державних інвестицій, також збільшив свою частку в Aston Martin, ставши другим за величиною акціонером автовиробника після Yew Tree, консорціуму на чолі з Лоуренсом Строллом, батьком пілота Aston F1 Ленса Стролла. Згодом материнська компанія Volvo Geely також придбала 7,6% акцій Aston Martin.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM