Martin Ford Special 1962 року. Вижило лише п’ть

Martin Ford Special 1962 року. Вижило лише п’ть

01.10.2021 Off By Yurii Vyhranenko

Нічого дивного, якщо ви ніколи раніше не бачили Martin Ford Special, адже їх було збудовано тільки 500 штук. Вважається, що до нашого часу збереглися лише п’ять з них. Незважаючи на рідкість та незвичайну історію автомобіля, він цілком доступний. Можна придбати заплативши від 8 200 до 10 900 доларів США.

Martin Ford Special – один з тих автомобілів, які з’явились у 1950 -х та 1960 -х роках, в будівництві яких використовувався новий, недорогим та легкий матеріал під назвою- скловолокно. Багато хто не міг дозволити собі купити новий спортивний автомобіль, але вони могли дозволити собі купити звичайний вживаний автомобіль й замінити важкий сталевий кузов на щось набагато легше та аеродинамічніше.

Martin Ford Special 1952

Факти про Martin Ford Special

  • Martin Ford Special має корпус зі склопластику на модифікованому шасі Ford Prefect 1939 року.
  • Двигун Ford E 100E (1172 см. куб), з подвійними карбюраторами SU.
  • 4 МКПП
  • Корпус був розроблений та виготовлений компанією Martin Plastics Maidstone Ltd, заснованою Фредеріком Е. Мартіном у 1953 році.
  • Це була одна з перших британських компаній, що запропонувала корпуси зі склопластику, ймовірно, натхненні подібними компаніями, які ставали популярними в Сполучених Штатах.
  • Завдяки своїй невеликій вазі, невеликим розмірам і простій конструкції, Martin Ford Special є чудовим прикладом ручних спортивних автомобілів тієї епохи.
Martin Ford Special 1952

Martin Ford Special

Вибух популярності скловолокна в роки після Другої світової війни призвів до того, що абсолютно нова автомобільна промисловість з’явилася майже за одну ніч.

До цього автовиробництво вимагало висококваліфікованих металообробників, які могли ретельно формувати сталь або алюміній у складні складні форми. З винаходом скловолокна практично кожен міг створити форму з мінімальними необхідними технічними навичками.

У США з’явилися такі компанії, як Devin, Kaiser, Kurtis та багато інших, навіть Chevrolet побудував свій новий Corvette з нового матеріалу. Настала ера нових спортивних автомобілів, завдяки низькій вартості склопластику.

У цьому середовищі з’явився Martin Plastics Maidstone Ltd у 1953 році, заснований Фредеріком Е. Мартіном з однією метою- створення легких кузовів спортивних автомобілів.

Значна частина цієї частки автоісторії втрачена з часом, та вважається, що менше 5- 10 штук Martin Ford Special збереглися в повній формі до теперішнього дня.

Ціна питання

На момент написання статті, Martin Ford Special можна було придбати на аукціоні заплативши від 8 200 до 10 900 доларів США.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM