Mate Rimac та його електричні технології руху

Mate Rimac та його електричні технології руху

09.11.2018 Off By Garagepeppers

“При розробці нашого першого автомобіля я не хотів створити кращий електрокар, я хотів створити кращий в світі автомобіль взагалі”.

Mate Rimac

Перші винаходи

Мате Рімак (Mate Rimac) народився в м. Лівно (тоді Боснія та Герцеговина 1988 року. В 2006 (у віці 18 років), вже в Хорватії він створює рукавички- клавіатуру iGlove та “розумне” дзеркало заднього виду, яке допомагає вирішити проблему “сліпих” зон.

Mate Rimac з своїми iCloves. Photo: Internet.

Перші автомобільні проекти

В 2009 році Мате Рімак створює компанію Rimac Automobili. Своє подальше життя та роботу Мате присвятив саме цій компанії. Вона досліджує та розробляє електро технології, що приводять в рух транспортні засоби. Початок цьому було покладено Мате Рімаком на фоні захоплення “драгом” та “дріфтом” та переобладнанням старого BMW M3 в електрокар. Перші спроби були успішними й Мате зосередився на ектричних технологіях. І вже в 2010 на дороги виїхав новий зеленый электрокар Rimac e-M3 Green Monster, зібраний на основі BMW.

Rimac e-M3 Green Monster. Photo: Internet.

Електровелосипед Greyp

В  2013 році було запущено проект з випуску електробайків Greyp.  Модель електровелосипеда Greyp G12 та G12 S побудована, на базі 19-дюймової рами, виготовленої зі сталевих трубок і закритою зовні панелями з вуглеволокна. Під ними містяться літієві батареї та все начиння, що видають напругу 84 В і мають ємність 1.5 кВт/ год (модифікація G12 S). Літієва акумуляторна батарея зібрана з елементів Sony. Замість старої плати управління, батарея отримала нову, виготовлену спеціально під замовлення для Rimac. Акумуляторна батарея повністю заряджається від потужного автоматичного зарядного пристрою всього за 80 хвилин, і витримує не менше 1000 циклів зарядки.

Greyp G12 S. Photo: Internet.

Рекуперативне гальмування мотор колеса забезпечує куди більш ефективну підзарядку акумуляторної батареї, ніж інші мотори. Зазначений запас ходу- 120 км від однієї зарядки.
Вага Greyp G12 S трохи більше 50 кг. Базова ціна в Європі- 9400 американських доларів.

Concept_One_S_Two…

В 2010 році компанія Rimac Automobili представила свій перший Rimac Concept_One. Дизайн було розроблено молодим хорватським дизайнером Адріаном Мудрі.

На момент свого дебюту Rimac Concept_One був одним з найпотужніших (1 088 к.с.) і динамічних (0-100 км / год за 2,6 с і максимум 355 км / ч) електромобілів в світі. Однак цей концепт не знаменував собою серійну модель, а був демонстрацією можливості компанії. Яких на той момент, схоже, не знав і сам Мате Рімак. Так, відразу після перших показів Rimac Concept_One до нього звернулися арабські шейхи (ну хто ж іще), які хотіли отримати пару електромобілів в свій гараж. Мате Рімак просто навмання назвав їм цифру, необхідну для побудови електрокара (яка виявилася в рази менше необхідної).

Хаммонд та Мате під час тест- драйву Rimac Concept. Photo: Twitter/ Rimac Automobili.

В серію (з 8 штук), зібраних по індивідуальним замовлення Concept пішов лише в 2016 році. 5 років пішло на доведення та запуск у виробництво. Тоді ж було започатковано Concept_S, як розвиток технологій закладених в Concept_One. А на сьогоднішній день вже анонсовано Concept_S_Two.

Rimac Concept_S_Two. Photo: Rimac Automobili.

Технології та компаненти для світу електромобілей

Rimac Automobili отримало великі вливання з одного з інестфондів грошей одного з інвестиційних фондів і компанія переорієнтувалась на випуск компонентів для електрокарів і гібридів. Сьогодні Мате Рімак і його компанія працюють з Koenigsegg, W Motors, Qoros, Brembo, Siemens, Magna. В 2017 році Aston Martin заявив, що його AM-001 RB використовуватиме батареї виробництва Rimac Automobili. 

Rimac Concept_S_Two. Photo: Rimac Automobili.

Компанія Rimac Automobili загалом пропонує широкий спектр послуг: від продажу окремих модулів (АКБ, електромотори, блоки управління) – до повного проектування електромобіля і опрацювання його дизайну. Мате Рімак зі своїми розробками та його компанія Rimac Automobilli вже увійшли у світ великих виробників автомобілів. Підтвердженням цьому є повідомлкення про те, що в 2018 році автомобільний гігант Porsche AG придбав 10% акцій хорватської компанії.  При цьому Мате Рімак залишається головним акціонером компанії.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM