Pontiac GTO 1967 року- один з перших muscle cars в світі

Pontiac GTO 1967 року- один з перших muscle cars в світі

08.05.2021 Off By Yurii Vyhranenko

Pontiac GTO 1967 року випуску багатьма вважається першим muscle car в історії. З цим твердженням можна сперечатися, але з тим, що автомобіль став одним з перших монстрів на колесах сперечатися марно.

Pontiac GTO було розроблено компанією Pontiac, яка в складі General Motors займалась розробкою спортивних авто.

У 1964-му році цього “монстра” було оснащено двигуном V8 об’ємом 6,4 літра, який видавав 325 кінських сил. Це в 60-ті роки! Пізніше об’єм двигуна був збільшений до 6,6 літра, а його потужність зросла до 360 конячок, які допомагали досягати 100 км год за 6,8 секунди- хороший час навіть за теперішніх часів. І все це завдяки унікальній сітемі подачі повитря. Це була дійсно унікальна система Ram Air- напрочуд ефективна і набагато дешевша, в порівнянні з турбокомпресором. Її особливість полягала в повітрозабірнику, до якого надходив потік повітря. Він проходив через повітряний фільтр і прямував до карбюратора. Це й створювало ефект наддуву. Крім того, працював він не завжди, а лише тоді, коли це було справді необхідно – на високих швидкостях та при різких прискореннях.

1967 Pontiac GTO

Pontiac GTO був задумом інженера Рассела Джі (Russell Gee), займався в Pontiac двигунами, і старшого інженера Джона Де Лоріана (John De Lorean). Того самий, який потім заснував компанію DMC, що випустила легендарну машину DeLorean DMC-12, яка стала героєм серії фільмів «Назад в майбутнє». 

А перша ідея створення Pontiac GTO належить Шейн Вайзер (Shane Wiser). Рекламний і маркетинговий підхід Pontiac був заснований на продуктивності машин і гонки були невід’ємною частиною даної стратегії.

Зовнішній вигляд Pontiac GTO 1967 року був надзвичайно вдалий. B ньому напрочуд гармонійно поєднувався стиль з потужністю. Рівні, чисті лінії та довгий капот, який прикрашала лінія у центрі,  яка проходила через усю його довжину. Все це робить силует виразним.

Задня частина кузова Pontiac GTO запам’ятовувалась рівними, геометричними лініями, прямокутною кришкою багажника, з рівною межею посередині, хромованим бампером і стопами, які зайняли практично все ребро багажника.

В наші дні Pontiac GTO 1967 коштує близько 50 тисяч доларів США.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM