Норвежський Varanger. Подорож з Варангреботна до Хамнінгберга.

Норвежський Varanger. Подорож з Варангреботна до Хамнінгберга.

16.05.2020 Off By Garagepeppers

Прекрасні дороги є не тільки в Альпах та на Лазурному березі. Вони є й на півночі Європи. Знайомтесь з прекрасними дорогами країни вікінгів- Норвегії. І неодмінно вирушайте в подорож, як тільки матимете таку можливість.

На деяких автодорогах Норвегії красу природи доповнюють об’єкти мистецтва, дизайну та архітектури, що дозволяє вам познайомитися з природою різними інколи дивними способами. І цю можливість вам нададуть знамениті мальовничі дороги.

В останні роки норвезькі архітектори і дизайнери голосно заявили про себе на світовій арені. У самій Норвегії архітектура і дизайн стали буквально проникати у володіння природи.

От і встановлені вздовж 18 мальовничих доріг арт-об’єкти анітрохи не заважають єднанню людини з природою. Навпаки, вони підкреслюють красу навколишнього пейзажу і створюють новий контекст для його сприйняття. Національні туристичні дороги об’єднують природу, архітектуру і дизайн Норвегії в єдине ціле.

Varanger

Ці 18 шосе проходять по Західній, Центральній і Північній Норвегії, уздовж узбережжя і через гори. Їх загальна протяжність становить 2136 кілометрів. На реалізацію цього проекту національного масштабу пішло майже 20 років і сотні мільйонів норвезьких крон.

Мальовничі магістралі є і в інших частинах світу, але унікальність норвезького проекту полягає в використанні поєднання архітектури і мистецтва, які не просто доповнюють ці дороги, а й є єдиним цілим з ними. Нічого подібного ще не робив ніхто.

В рамках проекту вздовж доріг окремі ділянки були розчищені від рослинності з метою створення інфраструктури- зон відпочинку, парковок і оглядових майданчиків. У проекті були задіяні провідні норвезькі архітектурні бюро та дизайн-студії, такі як Snøhetta, Reiulf Ramstad Arkitekter, Jensen & Skodvin і Carl-Viggo Hølmebakk. Не обійшлося і без участі запрошених зірок, зокрема франко-американського скульптора Луїз Буржуа та швейцарського архітектора Петера Цумтора.

Отже, давайте почнемо цю захоплюючу подорож через одну з 18 доріг Норвегії- Varanger.

Дорога розташована на 123 метрах над рівнем моря й тягнеться на 160 км. Їдучи по цій північній дорозі уздовж моря, можна побачити північне сяйво і опівнічне сонце, а також поміркувати про драматичні історичні події, що відбувалися на цій землі.

Varanger

 

Прекрасна природа півострова Varanger.

 

На booking.com можна замовити апартаменти в такому прекрасному місці.

Varanger

 

…і навіть побачити північне сяйво.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM