Гра в машинки та велика мрія Хорасіо Пагані

Гра в машинки та велика мрія Хорасіо Пагані

26.08.2018 Off By Yurii Vyhranenko

“Головне в спортивному автомобілі- це не потужний двигун. Головним не може бути щось одне, якийсь блок або вузол агрегатів. І швидкість, як це може здатися багатьом, теж не головне. Звичайно, на перший план виходить безпека – фундамент сучасного автомобіля. Але поверх нього – відчуття. Відчуття від автомобіля. Це як краса, як близькість, як любов. Як це можна виміряти? Це не піддається виміру”.

Horacio Pagani.

Касільда- місто дитинства Хорасіо Пагані

Хорасіо Пагані (Horacio Pagani) народився в 1955 році в сім’ї вихідців з Італії, в маленькому містечку Касільда ​​у внутрішній Аргентині. Аграрна провінція в центрі аргентинської папи не обіцяла ні особливих перспектив, ні неймовірних можливостей. Але захоплення епохою Ренесансу і почута (чи прочитана) ним фраза великого італійця Леонардо да Вінчі про те, що мистецтво і наука є дві дисципліни, які йдуть разом, перевернули світ підлітка.

Месидж Леонардо матеріалізувався для Хорасіо в образі сучасного супер автомобіля, як втілення двоєдинства мистецтва та науки.

Мама Хорасіо була художницею, яка цікавилася наукою. Тому, як тільки Хорасіо зміг тримати олівець, він почав малювати і моделювати. І в той же час загорівся механікою. В дванадцять-тринадцять років Хорасіо майстрував з всього, що потрапляло під руку, моделі видуманих ним машинок, які, демонструючи друзям-ровесникам, розповідав, що ось цю представить на автосалоні в Туріні, а ту – на Салоні в Женеві.

А в п’ятнадцять років він зізнався матері, що обов’язково поїде в Італію, в Модену, де стане створювати автомобілі за своїм дизайном.

Вже тоді такі слова як Maserati, Ferrari та Lamborghini були для Пагані справжньою магією.

Навчання та основи дизайну

Потім було навчання в університеті La Plata на факультеті промислового дизайну й захист диплома інженера- механіка в місті Розаріо. Як промисловий дизайнер Пагані займався проектування різноманітних речей, але завжди мріяв про автомобілі. Його кумиром був і назавжди залишився- великий аргентинський гонщик Хуан Мануель Фанхіо (Juan Manuel Fangio). Пізніше саме Фанхіо, якого Хорасіо вважав за життя Вчителем, зіграв у долі обдарованого молодого земляка роль справжнього чарівника.

Нарешті, Модена- Мекка суперкарів!

В 1983 році Пагані переїзджає до Італії, де великий Хуан допомагає конструктору- початківцю увійти в «вищий світ» автовиробників Модени та безпосередньо в стіни Lamborghini. Тієї Lamborghini, фото моделей якої він ще хлопчаком з захопленням розглядав в номерах зачитаного журналу «Auto Mundo».

Хорасіо працював інженером по вуглепластику в Lamborghini. Перші деталі кузовів для моделі Countach Anniversary були виготовлені за дизайном Пагані ну а Countach Evolution став першим в світі автомобілем з кузова з вуглепластику. Вершиною співробітництва стали  Lambotghini P 140, L 30 Diablo Anniversary.

Щоб рухати вперед реалізацію проекту свого життя, володіючи величезним досвідом роботи з композитами Пагані починає виконувати сторонні замовлення і стає ідеальним партнером для найбільших світових виробників спортивних, гоночних і елітних автомобілів і мотоциклів, серед яких Dallara, Ferrari (для F1), Aprilia, Berman, Lange і Renault (для першої гібридної Renault Next). Його компанія Pagani Composite Research працює також для аеронавтики, суднобудування, військової індустрії.

Вдень створена ним же компанія Modena Designe виконувала “зовнішні” замовлення, а вночі і у вихідні дні Хорасіо в компанії ще двох молодих колег на накопичені гроші створював прототип супер-кара з далеких хлоп’ячих снів, заради якого Хорасіо і приїхав до Італії.

Перша Pagani

Він дав першій моделі тестове ім’я свого юнацького кумира Fangio F.1 – з особистої згоди пілота. Саме Фанхіо познайомив конструктора в 1993 році з керівництвом Daimler Benz, що багато в чому визначило вибір для моделі знаменитого “мерсовського” мотора V12 (MA120) і поклало початок багаторічній співпраці з німецькою маркою. 

Знадобилося ще довгих шість років для втілення мрії- місцем її першого показу був обраний Автосалон в Женеві, як і було колись обіцяно було аргентинським друзям дитинства.

За місяць до прем’єри Пагані почав нервувати від внутрішньої незгоди з ім’ям авто. Ні він не змінив свого ставлення до Фанхіо, який пішов з життя в 1995 році, навпаки, він побоювався, що таке ім’я здасться комусь спекулятивним, задля балів зароблених на чужій славі. Хорасіо вирішив, що його творіння просто не було гідне носити ім’я його Вчителя. Гранично скромна людина, він почав гарячково шукати нову назву. І тут йому прийшли на допомогу його старі аргентинські приятелі, саме ті, яким в дитинстві, в Касільда ​​він показував свої модельки авто з дерева і бляшанок.

З Аргентини він отримав довгий список імен, серед яких було Zonda- так зветься вітер, що дме з Анд та знаменита швидкісна траса з автодромом в Аргентині для гонок Формули-3, в провінції Мендоса.

Pagani Zonda Revolucion
Pagani та його Zonda Revolucion. Photo: Pagani Automobili.

Заповіді великого Леонардо в автодизайні

 “Я докладаю зусиль, щоб привнести мистецтво рівня Леонардо в побудову автомобіля”. 

Horacio Pagani

Хорасіо Пагіні фанатично відданий справі свого життя- побудові найкращого автомобіля. Такі ж люди працюють з ним в його Pagani Automobili. Він каже, що спеціально вчить співробітників мислити широко й широко розуміти автомобіль та бізнес. В Pagani немає конструкторського бюро або дизайн-студії. Все знаходиться в одному “творчому офісі”: і технологи, і дизайнери, і фахівці з рендерингу, і програмісти CAD, і логісти, і маркетологи. “Всі вони вчать один одного”, – говорить Пагані.

Horacio Pagani in office
Horacio Pagani в своєму офісі. Photo: Internet.

Лише велика мрія- побудова найкращого автомобіля

У людей, які беруться за будівництво дорогого суперкара зі своїм ім’ям на капоті, его дуже часто роздувається до неймовірних розмірів. В них, як правило, океан грошей і лише невеличка крапля розуміння того, як його будувати й головне, які перешкоди можуть зустрітися на цьому тернистому шляху. Але часто, в сухому залишку залишається самотній незакінчений прототип і жалюгідні крихти на банківському рахунку. Але Хорасіо Пагані- зовсім інший випадок. Здається его у нього зовсім відсутнє.  Він побудував автомобіль не тому, що хотів поставити собі пам’ятник. Не через самолюбство, а тому, що його йому обов’язково потрібно було його побудувати. І коли до нього прийшов успіх, зарозумілість і пиха так і не з’явились в його душі. Лише мрія та автомобілі.

Horacio Pagani зі своїм творінням
Horacio Pagani зі своїм творінням. Photo: Internet.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM