Відроджений Alpine A110

Відроджений Alpine A110

28.02.2019 Off By Garagepeppers

Відродження класичних марок- це подія, що приносить радість. Сьогодні мова піде про маленькі, сині машинки, які стали легендою...

Оригінальний Alpine A110- це особливий автомобіль, що змінив уявлення про легкі спортивні автомобілі. Саме це авто вперше в історії виграло титул WRC (Чемпіонат світу з ралі) в далекому 1973 році.

Історія Alpine бере свій початок в післявоєнній Франції. Автомобільна промисловість (як і будь яка інша галузь) Європи почала потихеньку відроджуватись. І автоконструктор Жан Ределе почав возитися з одним з перших серійних автомобілів Франції, створеним після Другої світової війни, Renault 4CV. Його модифіковані 4CV набули хорошу репутацію, особливо в процвітаючому світі ралі, історія якого тільки починалась.

Потреба клієнтів у творіннях Ределе поступово зросталаа, що призвело до створення концепції Alpine в 1954 році. Завдяки співпраці з Renault та легкому кузову зі скловолокна, ім’я Alpine стало широко відомим.

А сама легенда народилася в 1961 році, коли світові був представлений оригінальний Alpine A110. Це купе було побудовано на шасі Renault R8, але важило усього 620 кг. Дизайн кузова було розроблено генієм автомобільного дизайну 20 сторіччя- Джованні Мікелотті.

Alpine A110, 1961

Alpine A110, 1961 року. Photo: Inernet.

І як це часто буває Renault помітила потенціал й купила Alpine в 1973 році, як раз до першого чемпіонату світу з ралі. Гонщики Бернар Дарніш, Жан-П’єр Ніколя і Жан-Люк Тер’є були зараховані в команду Alpine. А110 вигравав майже кожне ралі, в якому брав участь, і навіть переміг у чемпіонаті 1973 року. У цей день імя Alpine назавжди увійшло в історію світового раллі.

Ну а тепер до сучасного Alpine A110. Всі 1955 авто випущених в 2017 було розкуплено за кілька днів. І хіба це дивує? Новий Alpine виглядає як представник своєї породи, зберігши настільки ж гарні пропорції свого предка, і при цьому залишаючись мініатюрним транспортним засобом. А це неабияка рідкість в наші дні. Сучасна інтерпретація ключового стилю A110 надає йому ретро-шик, який робить цей маленький спортивний автомобільчик по-справжньому привабливим.

Ключем до успіху старого A110 була його мала вага. Сучасний A110 також важить всього 1100 кг. В основному це за рахунок широкого використання алюмінію.

Сьогодні Alpine, так само чудовий, як і його попередник. Обидва мають однакові характерами, обидва спочатку були слабкими в світі, де домінують авторитетні лідери, але обидва до біса фантастичні та красиві!

Alpine A110, 2017

Alpine 110- відроджена легенда. Photo: Internet.

Бренд Alpine як і раніше належить Renault, яка вирішила відродити модель А110, прагнучи заробити на оживаючому ринку спортивних автомобілів. Авто побудовано на оригінальному заводі Alpine в рідному місті Жана Ределе, Дьеппе, що у Франції. Бути частиною сучасного сімейства Renault означає, що у нового A110, як і у його праотця, запчастини цієї компанії. Серце сучасного Alpine A110- 1,8-літровий двигун з турбонаддувом потужністю 249 к.с., розроблений на основі Renault Sport Megane. Турбомотор працює в парі з семиступінчастою роботизованою коробкою передач Getrag. А від нуля до сотні цей жвавий малюк розганяється за 4 секунди!

Інтер'єр Alpine 110, 2017

Інтер’єр Alpine 110, зразка 2017 року. Photo: Internet.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM