Kenny Hovard “Von Dutch”- легенда “Kustom Kulture”

Kenny Hovard “Von Dutch”- легенда “Kustom Kulture”

24.09.2018 Off By Yurii Vyhranenko

“Використовуйте з моїх робіт будь-яку, яку бажаєте. Ніщо не оригінальне. Все- в нашій підсвідомості, ми просто “вибираємо” з цього щось час від часу і думаємо, що створили щось унікальне. Гени змушують нас цікавитися чимось визначеним більше або менше, але ніщо по суті не є оригінальним. Копірайт і патенти, за великим рахунком, лише випендрьож.”

Von Dutch (Kenny Howard)

Кенні Ховарда (Kenny Howard), більш відомий відомий як Von Dutch , був одним з тих ентузіастів, які в 40-х- 50-х роках переосмислили мистецтво розпису мотоциклів і автомобілів і створили цілу культуру, що включає в себе і художні роботи і засоби пересування і стиль життя, названу «Kustom Kulture» (саме в такому написанні).

Von Dutch вважається одним з родоначальників пінстрайпінгу (pinstriping) та творцем, що вніс величезний вклад в його існування та розвиток.

Називаючи себе просто механіком, Von Dutch займався роботами з металом, пінстрайпінгом, створенням зброї. Та основну славу йому принесла робота з автомобілями і мотоциклами. Вкладаючи в них весь свій талант і вміння, він перетворював їх в витвори мистецтва.

Von Dutch (Kenny Howard) за роботою. Photo: internet.

Найбільш відомими графічними символами, створеними Кенні Ховардом є: графічна стилізація його прізвиська «Von Dutch»-  так зване «Летюче очне яблуко».

Образ Кенні Ховарда є досить неоднозначним. З одного боку він вважається генієм у своїй ніші, справжнім художником і неординарною особистістю, в той же час (як це частенько буває) його нестандартність переходила в антисоциальность і межувала з психічним хворобою.

Von Dutch. Photo: internet.

Особистість цієї людини не може не привернути до себе уваги: ​​живучи на межі бідності, заперечуючи всі умовності суспільства, Von Dutch в той же час був затребуваний цим самим суспільством. Його витвори активно розкуповувалися і завжди цінувалися.

Кенні Ховард помер в 1992-му році жебраком, напівбожевільним старим. Своїм донькам він не залишив нічого і ті, поміркувавши трохи, вирішили продати єдину цінну річ, що залишилася від батька – його ім’я. Бізнесмени Майкл Кассель (Michael Cassel) і Роберт Вон (Robert Vaughn) придбали права на використання імені «Von Dutch» після смерті Кенні Ховарда і створили компанію з виробництва одягу молодіжного, десь навіть панковского стилю. Але це все вже не має до справжнього Von Dutch ніякого відношення.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM