Ізраільський танк Merkava

Ізраільський танк Merkava

16.06.2023 Off By Garagepeppers

"Merkava" в перекладі з івриту означає- "колісниця". Merkava- це ізраїльський основний бойовий танк. Серія цих танків була розроблена в Ізраїлі і випускається там же з 1979 року.

“Merkava” в перекладі з івриту означає- “колісниця”. Merkava- це ізраїльський основний бойовий танк. Серія цих танків була розроблена в Ізраїлі і випускається там же з 1979 року. Розроблено вже чотири варіації танка Merkava. Третя та четверта, генерація танка стоїть на озброєнні ізраїльської армії з 2004 року. Також на шасі «Меркави» розроблено ряд самохідних артилерійських установок та БМП Namer. Розробник ізраільських танків Merkava- компанія Mantak, а виробник Mantak та IDF Ordnanc Corps.

Габарити та екіпаж танка Merkava

 • Екіпаж: 4
 • Вага: 65 т
 • Довжина: 7600 мм (без гармати)
 • Ширина: 3720 мм (без екранів)
 • Висота: 2660 мм

Бронювання танка Merkava

Корпус і башта танка Merkava литі, мають великі кути нахилу броні (до 75-80 °). У передній частині верхнього броньованого листа є відкидна панель для доступу до двигуна і проведення найпростіших регламентних робіт. Поперечна броньована перегородка встановлена усередині корпусу безпосередньо перед двигуном, простір між перегородкою і лобовою деталлю зайнято паливними баками. Ще одна перегородка з броні відокремлює двигун від бойового відділення.

Моторно-трансмісійне відділення зміщене до правого борту корпусу, зліва від нього розташоване відділення управління. 

Основний запас пального розміщений у паливних баках, встановлених у задній частині броньованих ніш над гусеницями. У спонсонах над гусеницями, що мають рознесене бронювання, між броньованими листами розташовані агрегати, ушкодження яких не веде до втрати танком боєздатності. 

Башта танка «Меркава» має клиноподібну форму, що сприяє рикошету снарядів при обстрілі з передньої півсфери. Броня башти рознесена, в проміжку між стінками встановлюються додаткові захисні елементи. До кормової ніші башти кріпиться великий кошик

Ізраільський танк Merkava

Озброєння танка Merkava

На танку Merkava встановлена американська 105-мм нарізна гармата M68, які виготовляються на підприємствах “Israel Military Industries”. Кути наведення гармати у вертикальній площині від -8,5 до + 20 °. Гармата забезпечена термічно-ізольованим кожухом, щоб уникнути вигину осі гармати через нерівномірне нагрівання. Боєкомплект танка становить 62 постріли, однак, при необхідності  його можна збільшити до 86 пострілів. У боєкомплект входять постріли з п’ятьма типами снарядів: бронебійним підкаліберним, кумулятивним, фугасним-бронебійним, димовим і снарядом з готовими уражуючими елементами. Велика частина боєзапасу (48 пострілів) розташована в кормовій частині корпусу танка в контейнерах зі скловолокна із внутрішнім гумовим теплоізоляційним покриттям, по чотири снаряди в кожному.

Гармата танка Merkava стабілізована у двох площинах. Приводи розвороту башти й наведення гармати у вертикальній площині електрогідравлічні. Гідроакумулятор і гідравлічний силовий блок розміщуються в кормовій ніші башти та відокремлені від бойового відділення броньованою перегородкою.

Допоміжне озброєння танка Merkava включає, спарений кулемет MAG (7,62-мм) з гарматою, що випускається в Ізраїлі за бельгійською ліцензією. Кулемет встановлений ліворуч від гармати. Ще два аналогічні кулемети змонтовані на кронштейнах поруч з люками командира і заряджаючого. Загальний боєкомплект для кулеметів складає 10 000 патронів. Над дулом гармати передбачена установка дистанційно керованого кулемета калібру 12,7 мм.

60-мм міномет встановлений ліворуч на даху башти; стрільбу з цього міномета веде заряджаючий через відкритий люк. Боєкомплект — 30 осколково-фугасних, димових і освітлювальних мін.

Двигун, трансмісія та підвіска Merkava

 • Двигун: американський дизельний двигун повітряного охолодження Teledyne Continental AVDS-1790-5A з турбонаддувом. Це форсований до 900 к.с. двигун AVDS-1790, що використовувався на американських танках M60 та ізраїльських «Центуріон» і M48
 • Трансмісія: Allison CD-850-6B, модернізована ізраїльськими фахівцями, напівавтоматична, гідромеханічна, з гідрооб’ємним механізмом повороту
 • Підвіска:  пружинна
 • Гусениці цілометалеві, з відкритими шарнірами. Ширина траків — 640 мм, кількість траків в гусениці — 110, довжина опорної поверхні — 4,52 м
 • Ємність баків: 1400 л
 • Швидкість: 64 км/год
 • Операційна дальність: 500 км

Особливості танка Merkava

Характерною особливістю танка Merkava є розташування моторно-трансмісійного відділення в передній частині корпусу, а в кормі розташований відсік, у якому можна перевозити десант, поранених або додаткові боєприпаси. Ця особливість перетворює «Меркаву», по суті, на універсальну бойову машину, здатну виконувати роль і танка, і БТР одночасно. Задній відсік має броньові двері в кормі, що дозволяє екіпажу в критичних ситуаціях залишати танк ззаду.

Модифікації танка Merkava

 • Merkava Mark 1
 • Merkava Mark 2
 • Merkava Mark 2B
 • Merkava Mark 2C
 • Merkava Mark 2D
 • Merkava Mark 3
 • Merkava Mark 3 BAZ
 • Merkava Mark 3 Dor-Dalet
 • Merkava Mark 4
 • Merkava Mk 4m Windbreaker
Ізраільський танк Merkava

Випущена кількість, збройні конфлікти та оператори танків Merkava

Враховуючи постійні збройні конфлікти Ізраїлю з сусідніми арабськими державами, танки серії Merkava встигли взяти участь у бойових діях. Кампанії, в яких брав участь танк: Перша (1982) та Друга (2006) ліванські війни.

Загальна кількість танків Mark I: 250 шт, Mark II: 580, Mark III: 780, Mark IV: 360 на службі + 300 одиниць будуть поставлені найближчим часом.

До цього дня Ізраїль ніколи і нікому не продавав танки Merkava. Це перший випадок продажі танків Merkava 1 і 2 іншим країнам.

 

переможемо!

Основний бойовий танк Leopard 2A6 є подальшим розвитком модифікації 2A5 є наразі є одним із найкращих основних бойових танків у світі.

Leopard 2A6
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM