Все, що варто знати про HMMWV

Все, що варто знати про HMMWV

11.08.2022 Off By Yurii Vyhranenko

HMMWV (High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle) багатоцільовий колісний транспортний засіб високої мобільності, виготовляється компанією AM General, є мобільним повнопривідним тактичним транспортним засобом на дизельному двигуні, який є основою парку колісних транспортних засобів армії США. Його ще часто називають- Humvee.

Історія запуску HMMWV

HMMWV (Humvee)- надзвичайно модульний транспортний засіб і має безліч застосувань. Наші ЗСУ також використовують Humvee.

В 1979 році армія США випустила проект специфікації нової тактичної машини. Зрештою це призвело до розробки HMMWV. Контракти отримали три підрядники: AM General LLC, Chrysler Defense і Teledyne Continental. Їм було доручено спроектувати та розробити 11 прототипів HMMWV (шість носіїв зброї та п’ять позашляховиків). Випробування проводилися на скелястих пагорбах, глибокому піску, у воді, пустелі й арктичному снігу.

Читайте також: Канадський БТР Senator.

У 1981 році армія США уклала контракт з AM General на виробництво додаткових прототипів тактичної машини. Розробка та експлуатаційні випробування були проведені в 1982 році. До 1983 року армія США уклала контракт з AM General на виробництво 55 000 HMMWV; з яких 39 000 були для армії США, а решта пішли Корпусу морської піхоти США, ВПС США та ВМС США.

Цікаві факти про HMWWV (Humvee)

Всередині Humvee– який, до речі, повністю кондиціонований – обладнано комплектом для глибоководного переходу вбрід, який дозволяє транспортному засобу перетинати річки майже повністю зануреними. Це, у поєднанні з міцним шасі, стійкістю до корозії, високою загальністю та взаємозамінністю деталей, робить Humvee гнучким, надійним і міцним навіть у найсуворіших умовах.

HMMWV in Ukraine

Цікавим фактом про HMWV є те, що ранні версії не мали дверей і матерчатого даху. Однак умови Сомалі, Іраку та Афганістану продемонстрували необхідність поліпшення броні. Останніми роками в польових умовах було випробувано багато імпровізованих рішень, зокрема мішки з піском і приварювання металопрофілю до шасі, що створювало деякі дивні на вигляд Humvee. Однак важкоброньовані версії тепер доступні з заводу; як і комплекти для модернізації, які включають пластини днища, важкі двері, броньовані сидіння, захисні щитки для зброї та багато інших доповнень.

Останні моделі HMWV (Humvee) пропонують захист від потужного наступального вогню. Це стало можливим завдяки товстій сталевій броні, енергопоглинаючому покриттю та армованому склу. Але за захист потрібно заплатити певну ціну, так як такі варіації Humvee, можуть перевозити значно менше вантажу та обладнання.

Перелік фактів про HMWV Humvee був би неповним, якщо не сказати про його наступальні можливості. Різноманітність зброї Humvee справді вражає. Найпоширенішим вибором зброї є легендарний M2 Browning 50 Calibre або керована баштова система CROWS.

HMMWV

HMWV (Humvee) призначений також для буксирування гаубиці. Boeing Avenger також розробляє версію, яка здатна нести зенітні ракети.

Версії та конфігурації броні Humvee варіюються від версій з броньованим дверима, до дверей із тканини, призначених для різкого зменшення ваги. Існують версії зовсім без дверей. В США тканинні двері коштують від 200 до 1000 доларів, а металеві або алюмінієві двері можуть коштувати до 5000 доларів за набір із чотирьох штук.

HMMWV

Клепані та скріплені алюмінієві панелі кузова надають міцність, малу вагу та гнучкість. Алюміній стійкий до іржі та легкий, особливо в порівнянні зі звичайною сталлю.

Варіація Humvee М-1151А1 оснащенf осколковим комплектом 5 (FK 5) і комплектом захисту об’єктива навідника. Два доступних комплекти броні розділені на «A» і «B» – комплект «A» встановлено на заводі. Комплект «B» забезпечує безрозривний протимінний і балістичний захист у поєднанні з комплектом «A».

Комплект FK 5 був створений для забезпечення захисту від вибуху та захисту від стрілецької зброї. Комплект захисту об’єктива навідника забезпечує навіднику високий рівень безпеки огляду поля бою через прозоре броньоване скло. У 2009 році компанія AM General випустила набір високоякісного бронекомплекту 7 (FRAG 7) для броньованого HMMWV M1151.

Humvee-drivetrain

Технічні особливості HMMWV

Останні моделі Humvee базуються на 6,5-літровому дизельному двигуні V8 Turbo, який створює 380 фунтів сили на фут крутного моменту. Ця потужність передається на всі чотири колеса через чотириступінчасту автоматичну коробку передач з електронним керуванням за допомогою серії диференціалів.

Ключові додаткові функції оновлених версій Humvee включають покращене рульове колесо та колонку, нові задні сидіння, збільшений вантажний об’єм, покращену гальмівну педаль та оновлену лебідку на 9000 фунтів. Транспортні засоби цієї моделі включають: M1097A2, M1097A2, M1123, M1097A2, M1025A2, M1043A2/1045A2, M997A2 і M1035A2.

Існують відмінності між Humvee, створеними для використання Збройними силами США, і тими, що створені для міжнародного використання. Дві іноземні моделі називаються Eagle і Cobra. Міжнародні моделі – це автомобілі, вироблені у співпраці з іноземними компаніями. AM General співпрацює з багатьма міжнародними гравцями, такими як швейцарська фірма Mowag і турецька компанія Otokar.

Humvee має понад 15 конфігурацій, таких як вантажні, десантні, озброєнні, швидкої допомоги. Усі варіанти мають спільне шасі, двигун і трансмісію з 44 взаємозамінними деталями, встановленими в різних положеннях. Україна отримує від США ЗРК Avenger на шасі HMMWV.

hmmwv

Кількість та оператори HMMWV

Примітним фактом є те, що Humvee використовується в понад 40 країнах. На сьогоднішній день виготовлено приблизно 200 000 Humvee. Хоча спочатку Humvee задумувався як легкий позашляховик, використання Humvee розширилося. Існувало понад 20 варіантів цієї модульної платформи з можливістю налаштування.

1,2 мільярда доларів. Це сума, яку AM General отримала в 1983 році за початковий виробничий контракт на виробництво 2334 автомобілів HMMWV із загального замовлення в 55 000 автомобілів. Протягом 1984 року почалося виробництво цих автомобілів, а перші поставки були здійснені в 1985 році. До 1991 року було випущено 72 000 HMMWV, включаючи міжнародні продажі.

Переможемо!

Avenger— американський самохідний зенітно-ракетний комплекс, який має позначення AN/TWQ-1 і забезпечує мобільну протиповітряну оборону малої дальності.

AN-TWQ-1 Avenger
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM