Дріфт та його король Кэйіті Цутія/ Keiichi Tsuchiya

Дріфт та його король Кэйіті Цутія/ Keiichi Tsuchiya

29.07.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Дріфт- це техніка проходження поворотів і вид автоспорту, що характеризуються проходженням поворотів з навмисним зривом задньої осі і їх прохід в керованому заносі на максимально можливій для утримання на трасі швидкості.

drift

Дріфт- це техніка проходження поворотів і вид автоспорту, що характеризуються проходженням поворотів з навмисним зривом задньої осі і їх прохід в керованому заносі на максимально можливій для утримання на трасі швидкості. Прізвище цьому, передні колеса весь час повернені у протилежний повороту сторону. Важливо відзначити, що дріфтом в класичному розумінні є рух саме по сухому асфальту на задньопривідному автомобілі.

Історія виникнення техніки дріфту

Легендарний японський гонщик Такахасі Куніміцу свого часу прославився бездоганно високошвидкісним проходженням так званих апексів (від англ. apex – «вершина, верх»- місце в повороті, коли машина найбільш близька до внутрішньої сторони дороги перед поворотом), а потім збереженням високої швидкості проходженням всього повороту за допомогою «дріфту». Його агресивна техніка забезпечила йому перемогу в багатьох змаганнях, та армію шанувальників, які насолоджувалися видовищем хмар диму від покришок при швидкісній їзді.

Kunimitsu Takahashi

Такахасі Куніміцу

До речі, варто зазначити, що ще легендарний “Летючий Мантуанець” Таціо Нуволарі їздив тогочасними мірками (це 20- 30 роки минулого століття), абсолютно неправильно. Він надто рано заходив в поворот, далі просто “дріфтуючи” (сучасною термінологією).

Вуличний гонщик- Кейіті Цутія

Keiichi Tsuchiya

Keiichi Tsuchiya

Вуличний гонщик Кейіті Цутія був просто зачарований ція технікою проходження поворотів. Проїжджаючи місцевими гірськими дорогами, він почав відчувати належне положення автомобіля задля досягнення на кожному повороті максимальної швидкості. Це не було безпечним і витонченим способом вчитися ганяти, в чому він переконався, вивчаючи дороги гірських ущелин.

Час від часу його KPGC10 Skyline опинявся на краю прірви або перед стрімкою стіною. Наявність снігу взимку навчило його добре водити на нестандартних трасах, що збільшувало його навички керування автомобілем. Чим більше він їздив по цих дорогах, з різним покриттям, тим впевненіше він відчував себе при проходженні складних поворотів.

KPGC10 Skyline Hakosuka

Skyline GT-R (KPGC10) Hakosuka

Кейіті Цутія почав входити в занос, не тому що це був швидший спосіб пройти поворот, а тому, що це був самий захоплюючий спосіб. Це просто приносило йому задоволення й це зробило його справжнім профі!

Змагання з дріфту

Унікальність дріфту полягає в тому, що змагання йдуть не на час. При оцінці виступу гонщика враховується кілька параметрів:

 • Траєкторія проходження повороту – існують спеціально позначені точки, проїжджаючи поруч з якими гонщик може отримати більше очок, ніж зазвичай.
 • Кут до траєкторії – чим він більший, тим вища оцінка
 • Швидкість (середня швидкість – 130 км/ год)
 • Видовищність та стиль (оцінюється суддями і глядачами)

Якщо учасники не змогли перевершити один одного, то проводиться ряд додаткових заїздів, поки перевага не буде очевидним. При цьому, якщо глядачі не згодні з винесеним суддями рішенням, вони можуть його оскаржити криками і несхвальним гулом. І це найчастіше діє, після чого проводиться додатковий заїзд. На сьогоднішній день по всьому світу проводиться безліч аматорських змагань. А професійні серії проходять в США, Європі, Австралії і, звичайно ж, на батьківщині дріфту в Японії. Найвідомішою є японська гоночна серія D1 Grand Prix.

Основні прийоми в дріфті

Yorin drift. Ковзання зі зривом чотирьох коліс. Гальмування в повороті ковзанням зі знесенням усіх чотирьох коліс, коли машина повністю зривається в середині поворота.

Kanteria/ feint drift. Розгойдування, або “батіг”. Занос, за допомогою якого проходяться S-образні повороти (шику). Коли занос в одну сторону є підготовкою для повороту в іншу.

Braking Drift. Дріфт гальмуванням. Під час виконання цього прийому, гальмо натискається під час входження в поворот і повністю відпускається по досягненню точки «апекс», завдяки чому вага машини зміщується, що призводить до втрати зчеплення задніми колесами. Потім занос контролюється за допомогою керма і подачами газу.

Clutch Kick. Різке кидання зчеплення. Завдяки швидкому витискання і киданню педалі зчеплення при підтримці високих обертів двигуна, виникає короткочасний надлишок потужності, який зриває задню вісь в занос.

Manji. Виконується на прямій дорозі, коли водій розгойдує машину від одного боку дороги до іншої. Зазвичай використовується на показових виступах з дріфтингу. Мандзі є підготовкою для виконання дуже багатьох технік, таких як тёкудорі і інерційний занос.

Power over drift. Надлишкова потужність. Цей вид дріфту використовується на машинах з високою потужністю. Для входу в силовий занос потрібно вивернути кермо в ту сторону, куди потрібно направити машину, і натиснути на газ до упору. Завдяки високій потужності двигуна, задні колеса втратять зчеплення з дорогою. Щоб вийти з повороту не пошкодивши машину потрібно відпустити газ, але не до кінця, і повернути кермо в протилежну сторону.

Hand braking drift. Занесення з використанням ручного гальма. Ця техніка досить проста. У ній використовується ручне гальмо, щоб викликати втрату зчеплення задніх коліс і занесення контролюється за допомогою рульового колеса і збільшенням, або зменшенням, швидкості.

Side braking drift. Бокове ковзання. Варіант дріфту, коли відбувається зрив задніх коліс і машина ковзає майже боком.

Chokudori. Зазвичай використовується після проїзду прямої ділянки дороги, щоб знизити швидкість і виконати глибокий занос. Це гальмування за допомогою ковзання і виставлення машини під потрібним кутом щодо дороги для найбільш вигідного проходження самого повороту.

Автомобілі для дріфту

Автомобіль для дріфту – це задньопривідна машина. Велика потужність тут не головне, набагато важливіше рівномірний розподіл крутного моменту. Практично завжди автомобілі полегшуються і піддаються тюнингу, зокрема, форсується двигун, замінюється задній диференціал, або ставиться блокування LSD (limited slip differential).

Класичними автомобілями для дріфту є:

 • Nissan Silvia
 • Nissan 180SX
 • Nissan Skyline
 • Nissan Laurel
 • Mazda RX-7 (RX-8)
 • Toyota Trueno AE86 (Toyota Sprinter Trueno, Toyota Corolla Levin) 1984-1986 років- легендарні «хачі-року» в дослівному перекладі «вісімдесят-шоста», які багатьом відкрили двері в світ дріфтингу. Вони були легкі в управлінні, мали низьку вагу і найголовніше- були доступними на вторинному ринку.
 • Nissan платформи S (Silvia / 180SX / 200SX / 240SX), який отримав хороший розподіл ваги близько 54:46, потужний і тяговитий турбодвигун. Поряд з доступністю тюнінгу це зробило його культовим автомобілем
Toyota Trueno AE86

Toyota Trueno AE86 “Хачі- року”

Широкої популярності в дріфті набули також такі моделі, як: Nissan 180SX (европейський аналог S13- Nissan 200SX, аналог в США й Канаді- Nissan 240SX), Toyota Altezza, Toyota Supra, Nissan Skyline, Toyota Mark II / Chaser / Cresta, Toyota Soarer, BMW 3, Nissan 350Z.

Двигуни для дріфту

Як правило, використовуються допрацьовані турбовані двигуни, налаштовані таким чином, щоб крутний момент розподілявся рівномірно в зоні 3000 – 7000 оборотів. Навантаження дуже високі, тому додаткові доопрацювання спрямовані не тільки на підвищення потужності, але і на збільшення стійкості до навантажень і більш високим температурним режимам.

Якщо говорити про Nissan, то найчастіше можна побачити SR20DET (4 циліндровий, 2 літровий рядний турбомотор, який встановлювався на Nissan Silvia, 180SX, 200SX S14, S15), RB25DET (6 циліндрів в ряд, 2,5 літра, турбо, ставили на Nissan Skyline) і відмінний, високопродуктивний мотор від Skyline GTR – RB26DETT (рядна шістка, 2,6 літра, твін-турбо).

Nissan Silvia S15

Nissan Silvia S15

Якщо мова йде про Toyota, то більш поширені представники легендарної серії JZ, 1JZ-GTE (сімейство автомобілів на платформі MARK2 / CRESTA / CHASER, 2,5 літра, 6 циліндрів в ряд) і один з кращих японських двигуні й 2JZ-GTE (3 літри, 6 циліндрів, ставилося в SUPRA, ARISTO).

Nissan RB25DET

Двигун Nissan RB25DETL

Менш продуктивними, але також популярними, вважаються двигуни серії 3S-GE і 3S-GTE (Altezza, Celica GT-FOUR, Caldina). Найчастіше замість доопрацювання існуючого мотора, в дріфті застосовується так званий swap (“свап”)- заміна двигуна на потужний і з великим потенціалом для подальшого апгрейду.

Підвіска для дрифту

Використовуються жорсткі укорочені пружини зі спортивними стійками або готові комплекти койловеров, більш жорсткі і товсті стабілізатори поперечної стійкості. Розвал передніх коліс встановлюється сильно негативний (бажано більше 3 градусів негативного розвалу), для більш точного керування автомобілем в заносі. Не зайвим також буде посилення кузова розпірками. Щоб досягти більшого кута в заносі, допрацьовують систему рульового управління, збільшуючи виворіт коліс.

Шини для дріфтингу

Найбільш популярні бренди та моделі шин:

Напівсліки

 • Toyo Proxes R888
 • Bridgestone Potenza RE01
 • Yokohama Advan A048
 • Falken Azenis RT-215/615
 • Maxxis MA-Z1 Drift
 • Interstate Race DNRT
 • Nankang NS-2R
 • Federal 595RS-R
 • Nitto N555R, NT01, NT05

Дорожні шини

 • Yokohama Advan Neova AD07/08, AVS Sport V102
 • Toyo Proxes T1R
 • Kumho Ecsta KU31 (також і кольорові та ароматні моделі, створені для burn-out’а)
 • Hankook Ventus R-S2
 • Interstate Sport IXT-1
 • Federal Super Steel 595
 • Dunlop Direzza DZ101
 • Maxxis MA-Z1
 • Infinity tyres INF-05

Раджу також подивитися фільм Drift Bible від короля дріфту Keichi Tsuchia.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM