Зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії- IRIS-T SLM

Зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії- IRIS-T SLM

15.10.2022 Off By Garagepeppers

IRIS-T SLM– зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії, розроблений німецькою компанією Diehl Defence.

Формально IRIS-T SLM прийняли на озброєння Бундесверу в 2017 році, але реальних поставок німецькій армії ще не було. Хоча IRIS-T розроблялася з 1990-х років і пройшла через кілька модифікацій, версія, що поставляється Україні є абсолютно новою. Україна стала першою країною, що прийняла на озброєння цей ракетний комплекс. Вартість кожної установки становить близько 140 млн євро. Система виробляється компанією Diehl Defense, розташованої в Іберлінгені на півдні Німеччини.

IRIS-T
IRIS-T на шасі MAN

Комплекс IRIS-T SLM призначений для знищення літаків, гелікоптерів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет. IRIS-T SLM оснащений ракетами класу «повітря-повітря», у пусковій установці вісім ракет. Стандартна батарея IRIS-T складається з трьох пускових установок, пункту керування та радара TRML-4D (кут огляду радара становить 360 градусів, дозволяють системі відстежувати цілі на відстані до 250 км). Час розгортання комплексу складає 10 хвилин.

iris-t-radiomodul
Радіомодуль IRIS-T

Кожен ЗРК складається з трьох машин: ракетної пускової установки, радара та системи керування вогнем, з інтегрованою логістикою та підтримкою. Ракети, що використовують інфрачервоне наведення на ціль, мають дальність польоту 40 км та максимальну висоту 20 км та оснащені радаром із дальністю дії 250 км. Поворотна платформа може розгортатись на 360 градусів. За інформацією виробника, найефективніше система працює як частина “багаторівневої протиповітряної оборони”, у поєднанні, наприклад, з американською системою протиракетної оборони Patriot PAC-3, яка має велику максимальну висоту.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM