Класифікація антифризів

Класифікація антифризів

17.10.2022 Off By Garagepeppers

Антифриз- міжнародне позначення охолоджуючої рідини автомобіля і в перекладі з англійської означає "не замерзаючий". Розглянемо класифікацію сучасних типів антифризу.

Антифриз класу G11

В основі більшості сучасних охолоджуючих рідин- етиленгліколь, розведений водою, і приправлений присадками. При співвідношенні етиленгліколю і води в пропорції 1:1 ця суміш замерзає при -36 градусів за Цельсієм, при цьому, не утворюючи тверді кристали, а перетворюючись на якусь подібність желе (що захищає патрубки системи охолодження від розриву навіть у сильні морози). Якщо використовувати концентрований етиленгліколь, розбавлений дистильованою водою у співвідношенні 2:1, то подібна суміш замерзає при -65 за Цельсієм. А температура антифризу кипіння досягає 105-110 градусів.

Охолоджуючі суміші на основі етиленгліколю має істотний недолік: по-перше, етиленгліколь- сильна отрута: 100 мл- вірна смерть для людини. З цим легко боротися, дотримуючись запобіжних заходів при заміні антифризу, або шляхом вибору рідина на основі пропіленгліколю- він дорожче рази в два, але повністю нешкідливий (причому рідини на основі етиленгліколю та пропіленгліколю змішувати категорично заборонено).О 

Згідно класифікації антифризів антифриз групи G11 мають блакитний, синій, зелений колір, їх ще називають силікатними антифризами, відрізняється обмеженим наявністю фосфатів (можуть викликати відкладення накипу в системі охолодження), нітритів (утворюють токсичні сполуки), і інших добавок, а так само наявністю силікатів. Однак ефективність подібних присадок швидко знижується- ось тому антифриз G11 необхідно міняти раз в 2 роки, а при великих пробігах- раз в 6-12 місяців. Маркування: G11, Traditional Coalants, Convetional Goalants, IAT Technology.

Антифриз класу G12

Охолоджуюча рідина класу G12 мають червоний колір, або його відтінки, має в складі карбонові кислоти замість силікату, звідси і назва- карбоксилатні охолоджуючі рідини. Антифриз класу G12 служить значно довше, до 4- 5 років, саме через відсутність силікатів у своєму складі- про що нагадати напис «Silicate free» на упаковці.  Oхолоджуючі рідини класу G12 категорично НЕ СУМІСНІ з рідинами класу G11 (саме через різний склад в основі присадок). Маркування на каністрі: G12, Carboxilate Coalants, OAT Technology.

Антифриз класу G12+

А ось охолоджуюча рідина класу G12 plus (переважно має рожевий колір) СУМІСНА для змішування з рідинами інших типів, за рахунок відсутності в своєму складі не тільки силікатів, але і нітритів, фосфатів, і т.д. Маркування на каністрі: G12+, Hybrid Coalants, HOAT Technology.

Антифриз класу G12++

G13 на сьогоднішній день самий просунутий клас антифризів. Його почали випускати в 2012 році. Основна його відмінність від від попередніх антифризів, це те що G13 має в основі не шкідливу пропіленгликолеву основу, замість шкідливої- етиленгликолевої. З технологічної точки зору G13 подібний до G12++ (крім екологічної складової).

Антифриз G13

G13 на сьогоднішній день самий просунутий клас антифризів. Його почали випускати в 2012 році. Основна його відмінність від від попередніх антифризів, це те що G13 має в основі не шкідливу пропіленгликолеву основу, замість шкідливої- етиленгликолевої. З технологічної точки зору G13 подібний до G12++ (крім екологічної складової).

Сандартізація антифризів

Потрібно зазначити, що єдиного стандарту на сьогоднішній день у виробництві і відповідно маркуванні антифризів не існує. Кожна країна має свій затверджений стандарт.

  • BS 6580, B5 5117 (Великобританія)
  • AFNOR NF R15-601 (Франція)
  • ASTM D 3306, D 4340, D 4985 (США)
  • SAE J 1034 (США)
  • ONORM V5123 (Австрія)
  • JIS K2234 (Японія)
  • CUNA NC956 16 (Італія)
  • FVV HEFT R443 (Німеччина)
  • G11, G12 (VW TL 774D) та G12 plus (VW TL 774 F), G13 (Німеччина).

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM