Leopolis Grand Prix- автоперегони, які були задумані на два роки раніш ніж в Монако!

Leopolis Grand Prix- автоперегони, які були задумані на два роки раніш ніж в Монако!

03.06.2021 Off By Yurii Vyhranenko

Leopolis Grand Prix, також відомий як «Великий Приз Львова», або "Львівський трикутник"- кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які проводилися на вуличній трасі Львова.

Leopolis Grand Prix (Гран-прі Львова), також відомий як «Великий Приз Львова», або “Львівський трикутник”- кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які вперше відбулися з 7 по 8 вересня 1930 року на вуличній трасі Львова. 

 

Leopolis Grand Prix

Етап проходив по вул. Вітовського, площа Івана Франка, вул. Стрийська та Гвардійська (тепер Героїв Майдану), а також рівнинних перегонів поза межами міста до села Сокільники. Загальна довжина траси склала 26 км. 

Потреба в промоції автомобілів породила автомобільні пробіги та перегони. Відомий на той час пробіг між Львовом та Краковом тривав 40 годин. Проте найкращою рекламою вже тоді був саме автоспорт, який щойно зароджувався.

Етап Leopolis Grand Prix був частиною міжнародної серії Гран-прі, попередника Формули- 1. Ця траса була задумана в 1927 році- на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання пройшли на рік пізніше ніж у Монако.

А першою відомою українкою – автомобілісткою була неперевершена Соломія Крушельницька. Ледь не весь Львів збігався подивитись, коли ця смілива жінка їхала містом за кермом на а

Старт Leopolis Grand Prix в 1932 року.

На старт Гран- прі Львова вийшли 55 гонщиків з різних країн, включаючи Польщу, Чехословаччину, Румунію, Німеччину, Австрію та Угорщину:

  • Німеччина: Ганс Штук i Рудольф Караччіола;
  • Франція: П’єр Вейрон й Анет Роз-Ітьє;
  • Італія: Ренато Балестреро та Вікторія Орсіні;
  • Австрія: Максиміліан Гардеґґ i Ганс Чайкоф;
  • Чехія: Бруно Сойка та Ян Кубічек.
Alfa Romeo 8C 2300 Caracciola Lviv

Рудольф Караччіола на легендарному «Alfa Romeo 8C-2300» під час Гран-прі Львова в 1932 року.

Leopolis Grand Prix 1930

Цікавим фактом є те, що до того, у 1929 році інші автомобільні змагання теж проходили на Львівщині. Головним ініціатором та організатором заходу став тоді Малопольський автомобільний клуб. Довжина траси автоперегонів була близько 23 км. Учасниками змагань були такі марки авто, як: Бугатті, Австро-Даймлер, Штутц. В інформаційному листі було зазначено, що це відкриті міжнародні змагання. Маршрут перегонів пролягав по частині автомобільної траси Стрий – Львів. 

Зважаючи на кризову ситуацію в економіці та світовій політиці, перегони 1934 року було скасовано. Усі спроби відновити їх у наступних роках не дали результату, бо Європа вже на всіх парах неслась до Другої світової війни.

ЦИТАТА

Ayrton Senna

“Навіть коли у вас не найкраща машина, завжди треба вірити, що саме ця гонка стане вашою найкращою.” 

Ayrton Senna da Silva
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM