Lotus Evija- найпотужніший електромобіль в світі

Lotus Evija- найпотужніший електромобіль в світі

15.10.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Lotus Evija наразі знаходиться в процесі виробництва. В останню п’ятницю 2022 було підтверджено, що електричний гіперкар має загальну потужність чотиримоторної силової установки 2011 к.с., що робить його найпотужнішим автомобілем у виробництві.

Заявленно, що силова установка Lotus Evija забезпечує крутний момент 1256 фунт-фут. Випуск вище, ніж Lotus’ спочатку обіцяний показник 1.973 hp. Важливо, що ця цифра тепер перевищує 1984 к.с. Aspark Owl, іншого електричного гіперкара, який раніше вважався найпотужнішим серійним автомобілем у світі.

lotus-evija-fittipaldi

З такою потужністю власники Evija можуть розраховувати на прискорення 0-62 миль/год менш ніж за три секунди та 0-186 миль/год менш ніж за дев’ять секунд. Максимальна швидкість становить 217 миль/год.

Evija також має поводитися як справжній Lotus. Автомобіль може похвалитися гоночною підвіскою з трьома амортизаторами на вісь.

lotus-evija-fittipaldi

Lotus заявив, що вага автомобіля становитеме 1886 кг. Велику частину ваги займає акумуляторний блок ємністю 93 кВт-год (у порівнянні з 70 кВт-год раніше), який, як стверджується, забезпечує до 400 км запасу ходу за нормальної їзди. За словами Lotus, зарядка акумулятора до 80% займе 18 хвилин за допомогою швидкого зарядного пристрою постійного струму потужністю 350 кВт.

Щоб відзначити початок виробництва та відсвяткувати 50-річчя з того часу, як Емерсон Фіттіпальді пілотував Lotus Type 72 і здобув п’ять перемог у сезоні Формули-1 1972 року, завоювавши собі титул серед пілотів і титул для Lotus серед конструкторів, Lotus представив спеціальну версію Evija Fittipaldi.

Автомобіль був представлений цього тижня під час закритого заходу в штаб-квартирі Lotus у Хетел, Великобританія. На заході були присутні Емерсон Фітіпальді та Дженсон Баттон.

“Мені дуже сподобалося бути частиною цього проекту, і це був чудовий досвід”. Емерсон Фіттіпальді.

Буде виготовлено лише вісім екземплярів, кількість яких відповідає решті існуючих Type 72 (а також номер, під яким Фіттіпальді брав участь у гонках у сезоні Формули-1 1972 року), і кожен матиме знамениту чорно-золоту ліврею, в якій брав участь у перегонах- Фіттіпальді.

lotus-evija-fittipaldi

Автомобілі також матимуть поворотний циферблат на центральній панелі, виготовлений з алюмінію, взятого з оригінального гоночного автомобіля Type 72. Інші деталі включатимуть фірмовий знак Фіттіпальді, вишитий вручну на приладовій панелі.

У Lotus заявили, що перші Evijas будуть поставлені в 2023 році. Компанія планує виготовити загалом 130 екземплярів, включаючи вісім Evija Fittipaldis.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM