Lotus Evija- найпотужніший електромобіль в світі

Lotus Evija- найпотужніший електромобіль в світі

15.10.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Lotus Evija наразі знаходиться в процесі виробництва. В останню п’ятницю 2022 було підтверджено, що електричний гіперкар має загальну потужність чотиримоторної силової установки 2011 к.с., що робить його найпотужнішим автомобілем у виробництві.

Заявленно, що силова установка Lotus Evija забезпечує крутний момент 1256 фунт-фут. Випуск вище, ніж Lotus’ спочатку обіцяний показник 1.973 hp. Важливо, що ця цифра тепер перевищує 1984 к.с. Aspark Owl, іншого електричного гіперкара, який раніше вважався найпотужнішим серійним автомобілем у світі.

lotus-evija-fittipaldi

З такою потужністю власники Lotus Evija можуть розраховувати на прискорення до 62 миль/год менш ніж за три секунди та 0-186 миль/год менш ніж за дев’ять секунд. Максимальна швидкість становить 217 миль/год.

Evija також має поводитися як справжній Lotus. Автомобіль може похвалитися гоночною підвіскою з трьома амортизаторами на вісь.

lotus-evija-fittipaldi

Lotus заявив, що вага автомобіля становитеме 1886 кг. Велику частину ваги займає акумуляторний блок ємністю 93 кВт-год (у порівнянні з 70 кВт-год раніше), який, як стверджується, забезпечує до 400 км запасу ходу за нормальної їзди. За словами Lotus, зарядка акумулятора до 80% займе 18 хвилин за допомогою швидкого зарядного пристрою постійного струму потужністю 350 кВт.

lotus-evija-fittipaldi

Щоб відзначити початок виробництва та відсвяткувати 50-річчя з того часу, як Емерсон Фіттіпальді пілотував Lotus Type 72 і здобув п’ять перемог у сезоні Формули-1 1972 року, завоювавши собі титул серед пілотів і титул для Lotus серед конструкторів, Lotus представив спеціальну версію Evija Fittipaldi.

Автомобіль був представлений цього тижня під час закритого заходу в штаб-квартирі Lotus у Хетел, Великобританія. На заході були присутні Емерсон Фітіпальді та Дженсон Баттон.

lotus-evija-fittipaldi

Буде виготовлено лише вісім екземплярів, кількість яких відповідає решті існуючих Type 72 (а також номер, під яким Фіттіпальді брав участь у гонках у сезоні Формули-1 1972 року), і кожен матиме знамениту чорно-золоту ліврею, в якій брав участь у перегонах- Фіттіпальді.

lotus-evija-fittipaldi

 

Автомобілі також матимуть поворотний циферблат на центральній панелі, виготовлений з алюмінію, взятого з оригінального гоночного автомобіля Type 72. Інші деталі включатимуть фірмовий знак Фіттіпальді, вишитий вручну на приладовій панелі.

У Lotus заявили, що перші Evijas будуть поставлені в 2023 році. Компанія планує виготовити загалом 130 екземплярів, включаючи вісім Evija Fittipaldis.

lotus-evija-fittipaldi

ЦИТАТА

Ayrton Senna

“Навіть коли у вас не найкраща машина, завжди треба вірити, що саме ця гонка стане вашою найкращою.” 

Ayrton Senna da Silva

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM