NEVS Emily GT- мертвонароджений електричний седан отримав шанс на життя

NEVS Emily GT- мертвонароджений електричний седан отримав шанс на життя

13.12.2023 Off By Garagepeppers

NEVS Emily GT, мертвонароджений електричний седан, розроблений колишніми інженерами Saab і оснащений вбудованими колісними двигунами, може мати майбутнє завдяки EV Electra, стартапу EV, заснованому в Лівані, а сьогодні розташованому в Канаді.

Минулого тижня генеральний директор і засновник EV Electra- Джихад Мохаммад оголосив у соціальних мережах про придбання його компанією прав на NEVS Emily GT, а також на концепцію робототаксі NEVS Pons.

NEVS– це шведський стартап з виробництва електромобілів, який підтримується Китаєм і який, як відомо, намагався врятувати Saab після того, як той збанкрутував у 2011 році. Після невдачі в цій спробі NEVS спробував використати власну назву для бренду електромобілів, які впроваджували новітні технології та розроблені багатьма представниками компанії. 

Одним із цих електромобілів був великий седан під кодовою назвою Emily GT. Розробка почалася в 2019 році і була завершена за 10 місяців, хоча NEVS показала седан лише на початку 2023 року, незабаром після того, як компанія оголосила про закриття та пошук покупців для своїх активів.

Emily GT ніколи не призначався для виробництва. Його метою було продемонструвати технологію електродвигуна від Protean- британської компанії з виробництва електромобілів, придбаної NEVS у 2019 році.

Одним із людей, які працювали над автомобілем, був Саймон Педієн, колишній дизайнер Saab, який був частиною команди, яка працювала над останнім Saab 9-5, що може пояснити, чому Emily GT виглядає, як духовний наступник Saab 9-5.

nevs-emily-gt_interior

NEVS не оприлюднила жодних специфікацій, але вважається, що Emily GT може підтримувати акумулятор ємністю до 175 кВт/год. Вважається, що кожен із чотирьох вбудованих двигунів Protean має потужність 120 к.с., що означатиме загальну потужність близько 480 к.с.

Подальший розвиток Emily GT зупинився у 2021 році, коли материнська компанія NEVS Evergrande Group зіткнулася з фінансовими проблемами, пов’язаними в основному з її бізнесом у сфері нерухомості в Китаї.

EV Electra заявила, що планує розпочати виробництво електромобілів у Туреччині, але не згадала жодних конкретних моделей. Генеральний директор компанії також сказав, що хоче будувати автомобілі в Трольхеттані, де розташований колишній завод Saab і де була розроблена Emily GT.

EV Electra не повідомляє, скільки вона заплатила за активи NEVS. У 2021 році та ж компанія оголосила, що заплатила 500 мільйонів доларів за контрольний пакет акцій Detroit Electric, підтримуваного Китаєм стартапу, який оголосив про плани щодо трьох автомобілів у 2017 році, але з тих пір так нічого і не випустила.

ЦИТАТА

Anthony “Lee” Iacoсca

“Для рішення великих проблем, ви повинні приймати непопулярні рішення”. 

Antony Lee Iacocca
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM