Porsche розробляє водневий двигун

Porsche розробляє водневий двигун

31.08.2022 Off By Garagepeppers

Компанія Porsche все більше націлена на електричну потужність для своєї майбутньої лінійки автомобілів, але всеж таки вона не хоче повністю відмовлятися від двигуна внутрішнього згоряння, особливо коли мова йде про 911.

Ось чому компанія розробляє рішення для очищення викидів двигунів внутрішнього згоряння, включаючи гібридні системи та двигуни з покращеною тепловою ефективністю, які допомагають зменшити викиди.

Компанія також розробляє синтетичне паливо, яке потенційно може означати повністю нейтральне спалювання вуглецю. Ще одним перспективним рішенням є двигун, який замість бензину спалює водень. При спалюванні водню викиди вуглецю зводяться до нуля.

Технологія не нова. BMW у 2006 році, наприклад, представила 7-Series з V-12, який міг працювати на водні. Основні модифікації стосувалися накопичувача палива та паливних форсунок. Так у чому ж недолік? Окрім відсутності постійної подачі водню, такий двигун виділяє шкідливі залишки оксиди азоту. Однак є способи звести це до мінімуму, як-от використання селективного каталітичного відновлення на основі сечовини, яке використовується в сучасних дизельних двигунах. Водень також можна виробляти без викидів, використовуючи відновлювані джерела енергії для розщеплення води на водень і кисень, що Porsche також досліджує в області синтетичного палива.

Працюючи виключно у віртуальному світі, Porsche тестує версію свого старішого 4,4-літрового V-8, розробленого для роботи з вищим ступенем стиснення та новою системою турбонаддуву. За словами автовиробника, для чистого згоряння водню турбомотори повинні забезпечити приблизно вдвічі більше маси повітря, ніж у газових двигунах, хоча це є проблемою через нижчі температури та тиск вихлопу від спалювання водню.

Щоб заповнити нестачу тиску, інженери розробили різні турбосистеми з електричними компресорами. Ключовим є унікальне розташування двох ступенів компресора, які приводяться в дію вихлопом або допоміжним електродвигуном. Повітря проходить через перший компресор, охолоджується в проміжному охолоджувачі, а потім знову стискається на другому ступені.

У Porsche заявили, що водневий двигун видає 590 к.с., що схоже на вихідну газову версію. Porsche змоделювала роботу двигуна автомобіля вагою з Кайєнн, і для віртуального кола Нюрбургринга кінцевий час становив приблизно 8:20. Дуже непогано для важкої машини.

Та Porsche з водневим двигуном найближчим часом в реальному світі ви не знайдете. Автовиробник заявляє, що мета проекту полягає в тому, щоб вивчити технічний потенціал технології та розширити можливості існуючих інженерних інструментів, щоб двигун, що спалює водень, був готовий, якщо колись виникне така потреба.

Porsche не єдиний автовиробник, який шукає високопродуктивні водневі двигуни. Інша — Toyota, яка тестує гоночний автомобіль з водневим двигуном, а також V-8, розроблений для роботи на водні.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM