Авіаносець USS Gerald Ford- найбільший військовий корабель світу

Авіаносець USS Gerald Ford- найбільший військовий корабель світу

25.05.2023 Off By Garagepeppers

Корабель, великий як місто. Авіаносець USS Gerald Ford прибув до Норвегії. На знак солідарності, як запевняють США.

USS Gerald Ford є найбільшим військовим кораблем на землі. Це перший авіаносець, розроблений ВМС США за 40 років. Він був названий на честь 38-го президента США й він служить плавучою фортецею для американських збройних сил. У середу, це був його лише другий міжнародний рейс, він прибув до Осло та став на якір у фіорді біля норвезької столиці.
Багато глядачів стежили з суші за прибуттям 337-метрового корабля. За словами норвезьких військових, візит має на меті розширити військову співпрацю зі США. Найближчими днями заплановано кілька спільних навчань зі збройними силами Норвегії.

USS Gerald For in Oslo

«Це чітка ознака гарантій безпеки, які ми отримали від НАТО, і тісного партнерства зі Сполученими Штатами», — сказав міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Адже Норвегія межує з росією на півночі. І це 200 кілометрів спільного кордону. З моменту початку війни в Україні рік тому численні сусідні країни відчули загрозу з боку недоїмперії. У відповідь на імперську поведінку кремля Фінляндія та Швеція попросили прийняти їх до НАТО. Раніше нейтральна Фінляндія вже є членом НАТО.

Представник ВМС США заявив, що візит корабля до Норвегії послужить стабілізації стратегічного партнерства в Європі та допоможе «забезпечити безпечний і стабільний північноатлантичний регіон і Арктику». За словами Еріка Дж. Есліха, командувача 12-ї авіаносної групи США, від цього виграє й решта світу.

USS Gerald Ford

Атомний авіаносець USS Gerald Ford просто гігантський. При довжині 337 метрів і висоті 76 метрів USS Gerald Ford перевершує всі попередні військові кораблі. Його максимальна швидкість становить близько 56 кілометрів на годину або 30 вузлів. Він оснащений зенітними системами з радіолокаційним наведенням, великокаліберними морськими гарматами для протидії повітряним атакам і електромагнітною авіаційною катапультою, яка вперше використовується на кораблях такого класу. З її допомогою літаки вагою до 50 тонн можуть розганятися до 200 кілометрів на годину. Довжина злітно-посадкової смуги, яка для цього потрібна, менше ста метрів. Авіаносець вміщує близько 90 бойових літаків і гелікоптерів. Вартість розробки, будівництва та випробувань становить понад 18 мільярдів доларів США.

Корабель був введений в експлуатацію в 2017 році.

Переможемо!

Stryker— чотиривісний американський колісний бронетранспортер із колісною формулою 8×8.

Stryker
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM