Історія логотипу “Ford”

Історія логотипу “Ford”

25.03.2021 Off By Yurii Vyhranenko

Зародження та розвиток легендарного логотипу Ford Motor Company.

Дитячою мрією Генрі Форда завжді було виробництво автомобілів й у 1902 році Форд звернувся до Олександра Малкомсона з проханням про позику, оскільки його попередня компанія, The Detroit Automobile Company, зазнала краху. 

16 червня 1903 року було засновано Ford Motor Company 12 інвесторами, які володіли загалом 1000 акцій компанії. Сам же Генрі Форд та Малкомсон зберегли 51% за собою.

Ford Motor Company була прибутковою досягнувши прибутку майже 300 000 доларів до 1905 року. А вже через кілька років вони створили автомобіль, який став прецедентом в автомобільній промисловості.

Ford Model T

Модель T була транспортним засобом, який дав працівникам середнього класу свободу, якої вони раніше не мали. Саме Фордом конвеєру зробило цей автомобіль масовим. Разом із моделлю T, логотип Ford є одним із найвідоміших символів в сфері автомобілебудування. Синій овал логотипу Ford є однією з найбільш впізнаваних в світи емблем автомобільних брендів. Цей логотип також є одним із найстаріших і найцінніших брендів у світі. Логотип є символом історичного успіху компанії.

Генрі Форд та Ford Model T

Генрі Форд та легендарний Ford Model T. Фото: з відкритих джерел.

Перший варіант логотипу Ford

До появи культового логотипу Ford вони першим був чорно-білий логотип із завитками схожим на виноградні лози. Замість лаконічного напису “Ford” на логотипі був напис “Ford Motor Co. Detroit, -Mich-” Він використовувався з 1903 по 1907 рік. Цей логотип з схожім на нінишний шрифт Ford з’явився в 1909 році. 

Класичний дизайн логотипу Ford

Чайлд Харріс Вілліс був другом і соратником Генрі Форда. Вони вперше познайомилися під час спільної роботи в першій бізнес-спробі Форда- Detroit Automobile Company. Компанія виявилася краху, але не їхня дружба.  Чайлд Харріс Вілліс почав свою кар’єру в компанії Ford Motor в 1927 році, створивши логотип; він використовував набір трафаретів. Напис був схожий на почерк, який вони з Фордом використовували в дитинстві. Марка мала назву «Блакитний овал», яка використовується й сьогодні.

Вілліс також допоміг розробити Model T, першу машину з логотипом. З моменту створення традиційного логотипу було внесено вісім додаткових змін. У 1912 році компанія додала основу, яка нагадувала крила міфічного Фенікса. Крім того, під написом “Ford” стояв напис “Універсальний автомобіль”. 

З 1917 року в логотип “Ford” знову повертається овал.

В 1966 році Генрі Форд II вирішив, що логотип потребує капітального перегляду. Він зв’язався з Полом Рендом, відомим дизайнером логотипів. Його портфоліо було вражаючим. Логотипи IBM, ABC, Westinghouse, Cummins і UPS є розробками Пола Рендса. Концепція, яку він розробив, включала більш світлий блакитний колір, і він змінив коло на прямокутник. Крім того, він модернізував написи. Замість використання трафаретних літер Вілліса він вибрав модні написи. Генрі Форд II відмовився від цієї ідеї. Він знав, що, як і раніше, новий логотип не працюватиме з їхньою компанією. Історія була схожа на логотип 1912 року. Компанія відчула, що їхні клієнти не будуть асоціювати це з автомобілями. Знову ж таки, це не відповідало бізнес-моделі продукту Ford.

Остання зміна логотипу Ford

2003 ріку компаніяFord Motor Company відзначала своє сторіччя. Менеджмент компанії  вирішив зберегти той самий логотип, але внести кілька змін. Було зменшено овал і чистий синій колір змінено на градієнт синього.

Під час економічного спаду 2006 року багато компаній, включаючи Ford, втрачали гроші. На відміну від інших автомобільних компаній, Ford Motor Company не використовували фінансову допомогу. Та в підсумку Алан Маллай- тодішній CEO і вирішив позичити гроші, щоб врятувати компанію. Товарними знаками залишились логотипи Mustang, F-150 і класичний логотип Ford.

ЦИТАТА

Henry Ford

“Пам’ятай, що Бог створив людину без запасних частин.”

Henry Ford

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM