ЗРК Avenger

ЗРК Avenger

22.01.2023 Off By Garagepeppers

Україна отримає ЗРК Avenger від США.

Avenger («месник»)— американський самохідний зенітно-ракетний комплекс з кулеметом, який має позначення AN/TWQ-1 і забезпечує мобільну протиповітряну оборону малої дальності для наземних підрозділів від крилатих ракет, безпілотних літальних апаратів, літаків та гелікоптерів на малих висотах.

Система Avenger встановлюється на шасі HMMWV.

Габарити та екіпаж комплексу Avenger

 • Довжина — 4,95 м
 • Ширина — 2,18 м
 • Height — 2,64 м
 • Маса — 3 900 кг
 • Екіпаж — 2 (базовий), 3 (варіант STC)
 • Швидкість — 89 км/год
 • Дальність їзди — 443 км
 • Двигун — Detroit Diesel cooled V-8
 • Потужність — 135 к.с. (99 кВт)

Озброєння ЗРК Avenger

 • 4/8 готових до стрільби ракет FIM-92 Stinger, прицільна дальність 200 — 4500 м
 • 1 кулемет M3P, виготовлений FN Herstal варіант Browning AN/M3, зі швидкісттю стрільби від 950 до 1200 пострілів за хвилину. Завантажується одна коробка по 200—250 патронів за раз.

Особлівості ЗРК Avenger

Комплекс здатний вражаті цілі на висоті до 4 км та радіусі до 5,5 км. При цьому ракети комплексу здатні збити цілі як на зустрічному так і на курсі, що наздоганяє.

Avenger

Конфігурації ЗРК Avenger

Евенджер представлений в основному в трьох конфігураціях: Базова, Slew-to-Cue і Up-Gun.

Базова конфігурація складається з гіростабілізованої башти протиповітряної оборони, встановленої на модифікованому важкому Humvee. Башта має дві пускові установки «Стінгер», кожна з яких здатна запускати до 4-х інфрачервоних/ультрафіолетових керованих ракет у швидкій послідовності. Евенджер можна підключити до системи командування, управління, зв’язку та розвідки передової зони протиповітряної оборони (FAAD C3I), яка дозволяє передавати зовнішні радіолокаційні треки та повідомлення до вогневої частини, щоб сповістити навідника.

Підсистема Slew-to-Cue (STC) дозволяє командиру або навіднику вибирати ціль, яку повідомляє FAAD C3I, для ураження з дисплея на консолі націлювання, розробленої на основі PCU Pony VT Miltope. Після вибору цілі башта може бути автоматично спрямована безпосередньо на ціль без суттєвих дій навідника.

Up-Gun Avenger був розроблений спеціально для 3-го бронетанкового кавалерійського полку для розгортання полку в Іраку в 2005 році. Модифікація була розроблена, щоб дозволити Avenger виконувати захист підрозділів і активів на додаток до своєї місії протиповітряної оборони. Праву ракетну капсулу було знято, а кулемет M3P калібру 12,7 мм (.50) переміщено на колишнє положення капсули. Це дозволило усунути обмеження безпеки кабіни вежі, що дозволило стріляти з кулемета безпосередньо перед HMMWV

Шасі Humvee має два варіанти: M998 HMMWV Avenger (вантажівка) і M1097 Heavy HMMWV Avenger (з посиленою бронею).

Оператори та особливості передачі Україні комплексу Avenger

Застосування у зенітному комплексі Avenger відносно дешевих та розповсюджених ракет від переносного зенітного ракетного комплексу FIM-92 Stinger, які масово постачаються в Україну західними країнами-партнерами, дозволяє йому швидко інтегруватись в українську логістику та стати на бойове чергування.

Avenger може слугувати не лише мобільною вогневою установкою для боротьби з баражуючими боєприпасами та крилатими ракетами. Цей зенітно-ракетний комплекс також може посилити протиповітряну оборону підрозділів сухопутних військ на передовій.

ЗРК Avenger стоїть на озброєнні в: США, Бахрейні, Єгипті, Чилі, Іраці, Тайвані, Україні.

Переможемо!

Senator APC— це канадський бронеавтомобіль, що виготовляється компанією Roshel Defense Solutions з 2019 року.

APC Senator

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM