Як створювався перший Porsche Cayenne

Як створювався перший Porsche Cayenne

27.07.2022 Off By Yurii Vyhranenko

Цього року Porsche Cayenne виповнилося 20 років, і з нагоди цієї події ми разом з Porsche озирнемося на розробку першого позашляховика компанії.

Перше покоління E1 Cayenne розроблялось під кодовою назвою «Colorado». Це була непроста задача – розробити те, що стане першою чотиридверною серійною моделлю Porsche. Складно було і тому, що Cayenne повинен був включати знайомі елементи стилю Porsche у зовсім іншу формій. Наприклад, дизайнери хотіли підняти вершини передніх крил, щоб вони були вищими за капот, як у поточному на той час 996 911. Але сам капот також мав бути досить високим, щоб вмістити двигун V-8 Cayenne. За словами Porsche, адаптація форми фар 996 до Cayenne також була складною справою і на це пішов цілий рік.

Маючи досить обмежені ресурси для розробки автомобіля, Porsche спочатку планував базувати Cayenne на основі Mercedes-Benz M-класу, але зрештою поєднав свій позашляховик з Volkswagen Touareg. Cayenne і Touareg першого покоління мали спільне лобове скло та двері, останні заважали дизайнерам відрізнити Porsche від VW.

«Легко недооцінити, наскільки двері визначають бокову частину автомобіля»,- сказав Міхаель Мауер, нинішній керівник дизайну Porsche, який працював над оновленим у 2007 році E1 Cayenne. «За задніми дверима у нас є, можливо, ще один метр, і лише трохи більше спереду, тому там не так багато місця, щоб зробити дуже багато».

Інтер’єр також складався здебільшого з перенесених деталей VW. Хоча це заощадило кошти, але ожночасно означало компроміс щодо торгової марки Porsche. Cayenne першого покоління не мав фірмового центрованого тахометра Porsche. Для цього знадобилося б розробити спеціальну панель приладів за непомірно високу вартість. Замок запалювання все ще розташовувався ліворуч від керма.

 

Хоча деякий вплив VW був помітний, покупці, здавалося, на це особливо не зважали. Cayenne мав великий успіх, який приніс Porsche фінансову стабільність і зрештою пережив свого побратима по платформі Touareg у США. Нинішнє третє покоління Cayenne поділяє платформу Volkswagen Group MLB з низкою інших розкішних позашляховиків, включаючи Audi Q8, Bentley Bentayga та Lamborghini Urus, але кожен має свою особливу індивідуальність і стиль.

Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM