Maserati Shamal- автомобіль в якості шокової терапії

Maserati Shamal- автомобіль в якості шокової терапії

11.12.2022 Off By Yurii Vyhranenko

За іронією долі, творець визначального стилю Lamborghini Miura, батько культового Countach і дизайнер багатьох інших кузовів, які досі є одними з найкрасивіших в історії автомобілебудування- Марчелло Гандіні отримав замовлення на дизайн нового флагмана для Maserati- Shamal.

За іронією долі, саме творець визначального стилю Lamborghini Miura, батько культового Countach та Carabo,   Lancia Stratos дизайнер багатьох інших кузовів, які досі є одними з найкрасивіших в історії автомобілебудування- Марчелло Гандіні отримав замовлення на дизайн нового флагмана для Maserati– Shamal.

Однак через специфікації Maserati Biturbo, яким повинен був відповідаті кузов, творчі здібності Гандіні були сильно обмежені, що чітко відбилося на зовнішності Shamal з його незвичайними пропорціями. Та всеж такі результатом став потужний атлет, дизайн якого сьогодні хоч і не викликає того шоку, як ранише, але все одно надзвічайно захоплює.

Maserati Shamal Biturbo

Потужність

Shamalу не бракувало потужності. Інженери в Модені додали два циліндри до дволітрового двигуна V6 biturbo. Новий двигун V8 після цього втручання мав об’єм 3217 куб.см і розвивав 326 к.с. при 6000 об/хв. Великий бітурбо з двома проміжними охолоджувачами досягав максимального крутного моменту 436 Нм при 2800 об/хв/

Maserati Shamal Biturbos engine

Керованність

Шасі зі стійками McPherson і поперечним стабілізатором спереду забезпечували спортивні ходові характеристики задньопривідного автомобіля, в той час як задня частина була оснащена решітчастою трубчастою поперечною рамою з поперечним стабілізатором. Shamal також отримав автоматичний диференціал підвищеного тертя. Телескопічні амортизатори Koni регулювалися в чотирьох напрямках за допомогою кнопки в кабіні.

Shamal мав шини розміром 225/25 ZR 16 спереду та 245/45 ZR 16 ззаду. В оптимальних умовах максимальна швидкість повинна становити 270 км/год. Спринт з місця до 100 км/год завершувався за 5,3 секунди.

Компактність

У порівнянні з іншими суперспортсменами, Shamal компактний, його довжина становить лише 410 см, а ширина– 185 см. Він був майже такої ж довжини і трохи ширший, ніж Biturbo. Порівняно зі своїм молодшим братом, він був приблизно на 300 кілограмів важчим, але це з лишком компенсував його потужний двигун. Shamal не мав ABS, але його гальмівна система була швідкою і стабільною.

Інтер'єр

Спочатку Shamal поставлявся лише з чорним шкіряним салоном. Пізніше з’явилися більш дружні кольори та дерев’яне оздоблення, яке прийшло на заміну пластику. Спортивні сидіння були зручнімі, а задні були більше схожими на полицю для багажу, ніж на повнорозмірні сидіння.

Maserati Shamal interior

Ціна

На момент презентації Shamal його ціна в Італії становила 125 мільйонів лір. У 1992 році він коштував ще дорожче. За весь період будівництва з 1989 по 1995 роки з заводу вийшло блізько 369 Shamal. Якщо ви хочете придбати один із рідкісних Maserati сьогодні, вам доведеться розраховувати на ціну від 60 000 до 100 000 євро.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM