Рідкісний Melkus RS 1000- “Ferrari зі сходу”

Рідкісний Melkus RS 1000- “Ferrari зі сходу”

20.09.2021 Off By Garagepeppers

Melkus RS 1000 "Феррарі зі сходу"- це спортивний автомобіль, який вироблявся за залізною завісою в окупованій СРСР у Східній Німеччині (НДР) з 1969 по 1979 рік. Було побудовано лише 101 екземплр, і вважається, що приблизно 80 залишаються "на ходу".

Melkus RS 1000 спочатку був оснащений трьохциліндровим, двотактним двигуном об’ємом 992 куб. См, з рідинним охолодженням, постачальником якого був завод Вартбург. Потужність передається на задні колеса через 5-ступінчасту коробку передач, що була зроблена шляхом модифікації 4-ступінчастої коробки передач Wartburg, а ходова частина була запозичена з Trabant та Wartburg 353.

   • Melkus RS 1000-це спортивний автомобіль зі склопластиковим кузовом, який виготовлявся у Дрездені у Східній Німеччині протягом 10 років з 1969 по 1979 рік. Авто мали сталеві трубчасті шасі та трициліндрові двотактні однолітрові двигуни, які видавали приблизно 68 к.с. при 4500 об/ хв. .

   • Було зроблено лише 101 з них, і вважається, що приблизно 80 з них збереглося.

   • RS 1000 пропонував максимальну швидкість 200 км на годину. Це був показник для Радянського Союзу та країн Східного блоку.

   • Melkus також будував автомобілі Формули 3, Формули Джуніор та Формули Форд з 1959 року до припинення своєї діяльності в 1986 році.

  Melkus RS 1000 має незалежну передню і задні підвіски з пружинами, а також використовує барабанні гальма спереду і ззаду.

  Двигун із середнім кріпленням- це трициліндровий агрегат, взятий з Вартбурга 353. Двигун був перебудований для досягнення більш високого ступеня стиснення та ма потрійні карбюратори і видавав 68 к.с. при 4500 об/ хв.

  Щоб забезпечити максимально можливу максимальну швидкість, до чотириступінчастої коробки передач Wartburg 353 була додана п’ята передача, що дозволило Melkus RS 1000 розганятися до 200 км/ год. RS 1000 має вагу 720 кг чим завдячує своєму легкому корпусу зі скловолокна, що робить його дещо схожим на Lotus, який і був натхненням до його створення.

  Melkus-engine

  Оригінальний двотактний трициліндровий двигун Wartburg, об’ємом 1,0 л виробляє 68 к.с.

  Melkus RS 1000 мало відомий за межами колишніх радянських держав, це автомобіль, очевидно, дитина 1960-х років, але на перший погляд люди намагаються визначити, хто його виготовив.

  Мелкус та його команда створили максимально аеродинамічний корпус без використання аеродинамічної труби з конструкцією Kammback, низьким носом, закритими фарами та дверима чайових. За винятком вітрового скла, для простоти все скло, яке використовується в автомобілі, є плоским, а деталі, такі як дзеркала заднього огляду, дверні ручки, петлі та індикатори, були поставлені іншими автовиробниками.

  На цих фото- Melkus RS 1000 1976 року, який вважається єдиним прикладом з двигуном 1,3-літрового двотактного двигуна Müller-Andernach V6 з потрійними карбюраторами Solex. 
  Він розрахований на 110 к.с., а потужність передається на задні колеса через п’ятиступінчасту коробку передач зі зміненими коефіцієнтами. Завдяки збільшеному обєму двигуна максимальна швидкість цього RS 1000 становить приблизно 250 км / год, і він пофарбований у колір Ferrari Giallo Modena з двоколірним чорно-сірим салоном.

  Мрія, що не здійснилась

  Компанія Melkus була спочатку заснована в 1959 році успішним водієм з кількома перегонами (та оператором автошколи) Хайнцем Мелкусом у Дрездені, Східна Німеччина, для виробництва одномісних гоночних автомобілів та спортивних автомобілів, для їзди на дорогах загального користування.

  Це був амбітний проект з огляду на брак відповідних матеріалів та досвіду, але, незважаючи на шанси, Хайнц змусив його запрацювати, створивши один із найбажаніших спортивних автомобілів, доступних людям за Залізною завісою.

  Як розповідає історія, Хайнц Мелкус розробив RS 1000 у 1960 -х роках після того, як його обігнав Lotus, коли він їхав до Югославії. Приватних підприємств, які використовують ресурси для виготовлення предметів розкоші, таких як спортивні автомобілі, взагалі не існувало в Східній Німеччніі, проте НДР готувалася відзначити своє 20- річчя, і тому урядовці дали схвалення проекту, швидше за все, вони планували використовувати ці автомобілі для демонстрації східнонімецької промисловості.

   

  Хайнц Мелкус та його невелика команда зробили неабияку роботу по проектуванню та будівництву RS 1000, вони розробили сталеве шасі та аеродинамічний кузов зі склопластику, скоріш за все, натхненний тим самим Lotus, який він бачив на шляху до Югославії.

  Такі компоненти, як двигуни, підвіска, трансмісії та гальма, було надзвичайно важко знайти, скромний маленький легковий автомобіль Trabant рядовому німцю зі Східної Німеччини потрібно було чекати від 10 до 15 років, через обмежену пропозицію та колосальний попит на особисті автомобілі .

  Деякі компоненти для автомобілів Melkus були отримані зі звалищ, а інші- з заводів Трабант та Вартбург. Цікаво, що на один екземпляр Melkus RS 1000 потрібно було чекати близько двох років, що означало, що він буде доступний лише кільком обраним.

  Виробництво тривало з кінця 1960- х до кінця 1970- х років, і компанія зрештою згорнулася в 1986 році через важку економічну ситуацію в Радянському Союзі.

  Після падіння Берлінської стіни Хайнц Мелкус відкрив дилерський центр BMW у Дрездені, а через багато років у 2006 році син Хайнца Пітер Мелкус відновив компанію, запропонувавши нову версію автомобіля під назвою Melkus RS 2000.

  Випущено було 101 екземпляр Melkus RS 1000, а збереглося 80 штук. Ціна стартує від 90 тис. доларів США.

  Melkus RS 1000

  Melkus RS 1000. Типовий стиль 60- тих, натхненний Lotus.

  Цей сайт тримається на ентузіазмі каві та бензині. Бажаєте допомогти на каву та бензин?

  Щиро вдячні за будь-який внесок. Поповнення монобанки.

  RSS
  Follow by Email
  Twitter
  Visit Us
  Follow Me
  LINKEDIN
  INSTAGRAM