Як я їздив на швейцарській військовій вантажівці Sauer 2DM

Як я їздив на швейцарській військовій вантажівці Sauer 2DM

01.01.2023 Off By Yurii Vyhranenko

В кінці 2022 року мені довелось познайомитись, переганяючи в Україну, з таким незвичним ексземпляром як Sauer 2DM. Ця історія про нього.

Трохи історії

Автомобіль Sauer 2DM (інша назва Berna 2VM)- це спільна розробка Sauer, Berna та FW , в результаті якої вінікла відмінна військова вантажівка.

Пневматична система та система управління

Вантажий автомобіль Sauer 2DM обладнано пневматичною системою. Від неї працюють практично всі системи автомобіля. Кермо має підсілювач, що значно полегшує управління цим важким автомобілем. Так підсілювач керма в військовому автомобілі 1965 року випуску!

Кермове колесо розташовано справа. Зроьлено це було для того, щоб було легше пересуватись гирськими дорогами. Для мене було доволі незвично, але звикаєш швидко.

Водійське сідіння м’ягке і розташовано високо, що забезпечує гарний огляд дороги, навіть з таким великим капотом.

Sauer

Двигун Sauer 2DM

Двигун швейцарська військова вантажівка має дизельний шестициліндровий з рядним розташуванням циліндрів, об’ємом 8100 кубічних сантиметрів, і потужністю 180 кінських сил. Запуск двигуна здійснюється з кнопки. Причому навіть при мінусовій температури, після нічної стоянки він завівся практично миттєво!

Трансмісія та КПП Sauer Berna

Коробку передач Sauer 2DM має механічну з восьми швидкостями вперед і двома назад. При русі по дорогах загального корістування я вікорістовував звичні чотірі передачі. Автівка має постійний повний привід.

Як я зазаначав раніше і зчеплення вантажного автомобіля Sauer Berna обладнане пневмоприводом. Пневмоприводом також забезпечена механічна коробка передач, і при кожному переміщенні важеля або натисканні педалі зчеплення характерне шипіння. Передачі досить короткі, а зчеплення досить легке и не потребує значних зусиль, при натисканні на педаль зчеплення.

Габарити та інші параметри Sauer 2DM

Максимальну швидкість вантажівка могла розвивати до 75 кілометрів на годину, і при цьому витрата палива в неї була циліх 35 літрів на сто кілометрів. В моєму випадку вийшло розігнаті SAUER 2DM на асфальтованому покритті покритті перед пп Медика (Польща) до 65 км/год.

Габаритні розміри стандартної комплектації у вантажівки такі: довжина 7,42 метра, ширина 2,30 метра, висота 3,20 метра, споряджена маса 7100 кілограм, радіус повороту 8,51 метр, електрична система 24 вольта. Вантажівки Saurer випускалися з 1964 до 1973 року. 

Наш Sauer 2DM

Екземпляр на якoму їздив особисто я, незважаючи на свій дуже поважний вік (1965 рік віпуску) був просто у відмінному стані. Працювало практично все, включаючи всі тумблери і перимикачі! Воістину швейцарська якість.

На сьогоднішній день в Україні один екземпляр Sauer 2DM, подарований естонським благодійнім фондом MTÜ SAB UA і він почав нести свою службу  в одному із підрозділів ЗСУ. 

На сторінках цього відання ми також проводили збір коштів і змогли зібраті деяку суму на транспортування цього автомобіля в Україну. 

Маю надію, що цей Sauer допоможе нашим військовим, переживе війну і займе достойне місце в якомусь автомузеї.

Sauer military truck

На сторінках цього відання ми також проводили збір коштів і змогли зібраті деяку суму на транспортування цього автомобіля в Україну. 

Маю надію, що цей Sauer допоможе нашим військовим, переживе війну і займе достойне місце в якомусь автомузеї.

Переможемо!

Senator APC— це канадський бронеавтомобіль, що виготовляється компанією Roshel Defense Solutions з 2019 року.

APC Senator
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM