Характеристики бронеавтомобіля Otokar Cobra

Характеристики бронеавтомобіля Otokar Cobra

11.05.2023 Off By Garagepeppers

В Україну вже надійшлі перші турецькі броньовані автомобілі Otokar Cobra.

Otokar Cobra— це турецька повноприводна бойова броньована машина з колісною формулою 4х4. Цей бронеавтомобіль було розроблена компанією Otokar з використанням досвіду, отриманого при створенні машин з колісною формулою 4×4 на основі шасі Land Rover. Otokar Cobra має суцільнозварний броньований корпус. Використовується шасі американської багатоцільовий машини підвищеної прохідності HMMWV.

Габарити

  • Екіпаж: 1+6-8 
  • Вага: 6 т
  • Довжина: 5225 мм
  • Ширина: 2235 мм
  • Висота: 2100 мм
  • Двигун: GM V8
  • Швидкість: 115 км/год

Будова та вогневе оснащення

Передня частина корпусу броньованого автомобіля Cobra вертикальна, ніс скошений вниз, а капот майже горизонтальний. Лобове скло складається з двох частин і встановлено з нахилом.  У даху автомобіля розміщено два люки.

Задня частина корпусу Otocar Cobra також має нахил. Широкі двері відкриваються вліво. В конструкції дверей передбачено встановлення прилад спостереження з амбразурою. 

Модифікація броньованого автомобіля Cobra II вперше була представлена в 2013 році. Оновлений бронеавтомобіль став ще більш захищеним, має більші габарити, а його маса зросла майже вдвічі у порівнянні з попередньою версією.

Cobra II побудована за модульною схемою та здатна нести корисне навантаження масою до 2,5 т. Максимальна швидкість по шосе становить до 115 км/год, запас ходу — до 700 км. 

Окрім чудової мобільності, COBRA II також має високий рівень захисту від балістичних, мінних і саморобних вибухових пристроїв. Забезпечуючи високу продуктивність у найскладніших рельєфах і кліматичних умовах, COBRA II опціонально доступна  також у версії- амфібія, за потреби  адаптуючись до різних місій та умов використання.

Otokar Cobra

Броньований втомобіль Otokar Cobra II

Історія використання

Броньований автомобіль Otokar Cobra широко використовувались  в південному Іраку, Афганістані, Сірії, Нігерії та Грузії. Відтепер вони будуть використовуватись і в Україні.

Переможемо!

Бронеавтомобілі на озброєнні ЗСУ

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
INSTAGRAM